Tajny plan PO na władzę! Tusk w grze. Jest też drugie nazwisko

2022-05-24 5:23
Donald Tusk
Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Platforma Obywatelska zastanawia się, co zrobić z dwoma liderami: Donaldem Tuskiem (65 l.) i Rafałem Trzaskowskim (50 l.). – Tusk powinien być premierem, a Trzaskowski wystartować na prezydenta RP – uważa wiceszef partii Tomasz Siemoniak (55 l.). Eksperci są jednak sceptyczni wobec takiej układanki.

Powrót Donalda Tuska. Co z Rafałem Trzaskowskim?

Dzięki powrotowi Donalda Tuska do PO największa opozycyjna partia ma teraz dwóch liderów, bo wielu wyborców to zwolennicy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Jakie role można dla nich przewidzieć? – Rafał zrobił świetny wynik w wyborach prezydenckich. Jest lubiany i popularny. Sądzę, że wystartuje na prezydenta – mówi nam wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak. – Z kolei szefem rządu powinien być Donald Tusk. On spaja partię, jest bardzo doświadczonym politykiem – dodaje Siemoniak.

Kaczyński odejdzie z rządu. Ujawniono termin

Co za akcja w centrum Krakowa! Kot uciekł właścicielce i utknął na balkonie. Ściągnął go policyjny "spiderman"

PO ma żabę do zjedzenia

Politolog Antoni Dudek (56 l.) jest sceptyczny wobec tych planów. – PO ma olbrzymie ambicje, ale dziś już nie ma szans na pełną władzę, tak, jak kiedyś, gdy miała 40-proc. poparcie, Tusk był premierem, a Bronisław Komorowski prezydentem. Teraz PO musi podzielić się władzą z innymi partiami opozycyjnymi, czyli z Koalicją Polską, ruchem Szymona Hołowni i Lewicą – tłumaczy ekspert. – PO popełniła błąd, zastępując Budkę Tuskiem, który ma duży elektorat negatywny. Ponieważ zlekceważyli Trzaskowskiego, a dziś inne ugrupowania próbują namówić go do zmiany partyjnych barw, wymyślają, co mu dać na pocieszenie. Nie wiadomo, jak rozwiązać ten problem i jak teraz w PO zjedzą tę żabę o nazwie Tusk – mówi Antoni Dudek.

Sonda
Chciałbyś, żeby Donald Tusk znów został premierem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE