Uwaga! Sprawdź, czy dostaniesz NIŻSZĄ czternastą emeryturę [TABELA]

2020-04-06 6:00 CHA, ABR
Emerytury 2020
Autor: SHUTTERSTOCK Emerytury 2020

W tym miesiącu emeryci cieszą się ze swoich trzynastek, a już pod koniec przyszłego roku dostaną czternaste emerytury. Jednak warto wiedzieć, że pieniądze nie trafią do wszystkich seniorów, tak jak to ma miejsce z tegorocznym dodatkiem!

Przy wypłacaniu świadczenia obowiązywał będzie próg dochodowy. Ci, którzy go przekroczą dostaną je odpowiednio zmniejszone, wedle zasady „złotówka za złotówkę”. Zgodnie z gotowym projektem ustawy, dodatek będzie przysługiwał tylko seniorom, którzy mają emerytury niższe niż 2900 zł (kwota przed odliczeniami i potrąceniami).

Pieniądze będą wypłacane w listopadzie oraz grudniu 2021 roku. Podobnie jak w przypadku trzynastek, wysokość czternastek będzie zależała od minimalnej emerytury. - Jeszcze tej kwoty nie możemy wymienić, bo to zależy od waloryzacji – mówiła jakiś czas temu minister rodziny, pracy i polityki społecznej - Marlena Maląg (56 l.). W tym roku najniższe świadczenie to równowartość 1200 zł brutto. Dobra wiadomość jest taka, że czternastka nie będzie podlegała opodatkowaniu.

ZOBACZ TEŻ: UWAGA! Od jutra ZUS wypłaca 981 zł KAŻDEMU emerytowi. Co zrobić by dostać pieniądze? [SZCZEGÓŁY]

Czternasta Emerytura Tabela
Autor: SE
Express Biedrzyckiej - Małgorzata Kidawa-Błońska

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze