Wakacje 2020. Kolonie dla dzieci. WAŻNA decyzja ministerstwa

2020-05-22 14:16 msz
Morze, plaża
Autor: Flickr/Marcin Polak

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski zapowiedział, że resort zdrowia wprowadzi rozwiązania dotyczące obozów i kolonii dla dzieci, które umożliwią im wypoczynek pomimo epidemii koronawirusa. Szumowski dodał, że decyzje dotyczące takich rozwiązań będą podejmowane w ciągu dwóch tygodni.

Łukasz Szumowski został zapytany, kiedy zostanie przywrócona możliwość organizacji obozów sportowych oraz kolonii dla dzieci. Szef resortu zdrowia odpowiedział, że w ciągu "najbliższego tygodnia, do dwóch tygodni" jego resort będzie mógł "powiedzieć, jaki mamy stan epidemiczny i jak przewidujemy rozwój epidemiczny" na miesiące wakacyjne: lipiec i sierpień. Wyjaśnił, że chodzi o to, "jak udaje się w Polsce wygaszać epidemię".

1000 plus JUŻ DO ZMIANY. Jak dostać pieniądze? SZCZEGÓŁY

- Musimy też z branżą opracować regulaminy i metody postępowania w sytuacji, np. gdy jedno z dzieci na obozie będzie chore. Co to oznacza: czy cały obóz objęty jest kwarantanną, czy rodzice zabierają chore dzieci do domów? Nie jest to proste, ale na pewno znajdziemy takie rozwiązanie, które zostanie wdrożone w życie na czas wakacji - powiedział Szumowski.

ZMIANY w 500 plus! Wypłaty na konto dziecka i brak wniosków

Super Raport 21 V (goście: Müller, Neumann)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.