Wąsik! Wytłumacz się z tych zdjęć [GALERIA]

2018-03-02 5:01

Maciej Wąsik (49 l.), który odpowiada w rządzie za służby specjalne, w poważnych tarapatach! Na zdjęciach, które ujawnił w Sejmie poseł PO Paweł Olszewski (39 l.), widać Wąsika obściskującego i całującego prawdopodobnie b. urzędnika stołecznego ratusza, który został aresztowany w związku z reprywatyzacją. Minister zdjęcia ignoruje, Platforma domaga się wyjaśnień.

Zdjęcia pochodzą z 2004 r. i krążyły w sieci od kilku dni. Publicznie zaprezentował je poseł Olszewski. - Może pokażę zdjęcie, jak pan minister Wąsik dość namiętnie całuje się z jakimś innym panem. Ja nie wnikam, kim jest ten pan - stwierdził Olszewski. Na zdjęciach oprócz Wąsika ma być Jakub R., jeden z bohaterów afery reprywatyzacyjnej, były wicedyrektor biura gospodarki nieruchomościami w warszawskim ratuszu. Według "Gazety Wyborczej" utrzymywał on bliskie towarzyskie kontakty z Wąsikiem, a także koordynatorem ds. służb specjalnych Mariuszem Kamińskim (53 l.). To właśnie ci politycy PiS mieli kilka lat temu naciskać na Jakuba R., by znalazł haki na prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz (66 l.). Zarówno Wąsik, jak i Kamiński zaprzeczają. A urzędnik z ratusza i jego matka Alina D. od kilku miesięcy przebywają w areszcie właśnie w związku z reprywatyzacją.

Zdaniem Wąsika afera ze zdjęciami to atak na jego osobę i na służby. - Jedyną rzeczą, którą zrobiliśmy, to zatrzymaliśmy osoby, które stanowią rodzinę mojego dawnego znajomego. Doprowadziliśmy do tego, że siedzą w areszcie. I to jest atak, który jest tym wywołany. Jeśli ktoś sugeruje osobie, która ma rodzinę i dzieci, skłonności homoseksualne, to wystąpię na drogę sądową - mówił Wąsik.

Według szefa PO Grzegorza Schetyny (55 l.) takie wyjaśnienia są niewystarczające. - To poważny materiał, który może być wykorzystywany przez służby obcych krajów przeciwko ważnej osobie w polskich służbach - mówił w TVN24.

ZOBACZ TAKŻE: Poseł PO popchnął polityka PiS. Biegli ocenią jego obrażenia

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE