Ważne spotkanie Andrzeja Dudy. Prezydent nie zaprosił Jarosława Kaczyńskiego!

2022-01-22 20:06
Spotkanie Prezydenta z przedstawicielami rządu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego
Autor: KPRP

We wtorek prezydent Andrzej Duda spotkał się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z m.in. szefami Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Tematem rozmów były relacje z Rosją, sytuacja Ukrainy i wypracowanie stanowiska wobec działań na wschodzie. Co ciekawe, wśród obecnych nie było wicepremiera ds. bezpieczeństwa, Jarosława Kaczyńskiego. Szef BBN Paweł Soloch przyznał w rozmowie z TVN24, że nikt prezesa PiS na spotkanie nie zaprosił.

Andrzej Duda na ważnym spotkaniu. Brak Jarosława Kaczyńskiego wśród gości

Paweł Soloch w rozmowie ze stacją poinformował, że dyskusja w BBN toczyła się na temat ostatnich napięć na linii Ukraina - Rosja i wypracowaniu wspólnego przekazu władz wobec sojuszników, oraz partnerów ukraińskich. Gośćmi spotkania byli Zbigniew Rau (szef MSZ), Mariusz Błaszczak (szef MON), Mariusz Kamiński (szef MSWiA), Marcin Przydacz (wiceminister MSZ), Paweł Szrot (szef gabinetu prezydenta) i Jakub Kumoch (szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej).

ZOBACZ Polski Ład. Andrzej Duda znalazł lukę, o której wszyscy zapomnieli. Teraz chce ją naprawić!

Sedno Sprawy - Paweł Soloch

Jarosława Kaczyńskiego nikt nie zaprosił na spotkanie w BBN

Sporym echem odbiła się rekonstrukcja rządu z ubiegłego roku, po której Jarosław Kaczyński został Przewodniczącym Komitetu Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Wydawałoby się, że w związku z pełnioną funkcją, prezes PiS powinien być obecny na spotkaniu w BBN. Soloch powiedział jednak TVN24, że Jarosław Kaczyński nie był zaproszony.

- Prezydent chciał rozmawiać bezpośrednio z ministrami, którzy nadzorowali konkretne obszary leżące w ich kompetencjach - mówił szef BBN dla stacji.

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński powinien iść na emeryturę?

Jak wyjaśnił Soloch, na niektóre spotkania wysyłano również zaproszenia w których ujęty był Jarosław Kaczyński. Jednak w ostatni rozmowach prezes PiS nie uczestniczył.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE