Wielka kasa dla posłów! Nawet 3 tys. zł miesięcznie na mieszkanie

2021-09-15 19:00
Sejm
Autor: Fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu/źródło: sejm.gov.pl

Posłowie to mają życie! Nie dość, że niedawno dostali gigantyczne podwyżki, to nie muszą martwić się o kasę na mieszkanie w Warszawie. Z projektu budżetu Kancelarii Sejmu na 2022 r., do którego dotarł „Super Express” wynika, że na ten cel Sejm przeznaczył ponad 8 mln zł. A to nie wszystko! Posłowie dostają też grubą kasę na hotele.

Ogromne podwyżki dla posłów stały się faktem. Parlamentarzyści co miesiąc dostają aż o 6,3 tys. zł więcej niż dotychczas. Choć uposażenie poselskie wraz z dietami to teraz ok. 16,8 tys. zł, to politycy mogą też liczyć na dodatkową kasę na mieszkanie w Warszawie, jeśli nie są zameldowani w stolicy i nie mają prawa do lokalu w tym mieście.

Nie przegap: Kosmiczna kasa dla posłów! Najpierw podwyżki, a teraz jeszcze...

Kancelaria Sejmu wycenia zakwaterowanie posła w Domu Poselskim na 3 tys. zł miesięcznie. Posłowie mogą jednak skorzystać z refundacji na wynajęcie prywatnej kwatery w Warszawie. Na ten cel każdy poseł może otrzymać właśnie 3 tys. zł miesięcznie. Łącznie Sejm w 2022 r. na zakwaterowanie posłów w stolicy chce przeznaczyć aż 8 mln zł.

Nie przegap: Ujawniamy gigantyczny budżet Sejmu! Tyle dziennie zapłacisz posłom

To jednak nie wszystko. Każdy poseł może też skorzystać z limitu 7,6 tys. zł rocznie na noclegi w hotelach poza miejscem stałego zamieszkania i Warszawą. Na ten cel Sejm chce przeznaczyć w przyszłym roku blisko 1 mln zł (912 tys. zł).

Nie przegap: "Zostań w domu"? Tak podróżowali posłowie w pandemii. Wielka kasa na hotele

Sonda
Czy miałaś/eś świadomość, ile pieniędzy wydajemy na posłów?
Czy politycy powinni dostać podwyżki? Zdania Polaków podzielone
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE