WOŚP 2022: Syn Durczoka przekazał na licytację cenną pamiątkę po ojcu! Miał ważny powód

2022-01-28 11:43
Kamil Durczok
Autor: Marcin Smulczyński/SUPER EXPRESS Kamil Durczok

Już w niedzielę 30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, na licytację towarzyszącą finałowi WOŚP, trafiają ważne i cenne pamiątki polityków, gwiazd, dziennikarzy. W tym roku na aukcję WOŚP przekazana została pamiątka po zmarłym w listopadzie Kamilu Durczoku. Rzecz przekazał jego syn, Kamil junior. Może ona wzbudzić naprawdę duże zainteresowanie!

W najbliższą niedzielę, 30 stycznia, odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na aukcję towarzyszącą wydarzeniu trafiły ciekawe rzeczy i inicjatywy także od ludzi ze świata polityki. Swoją słynną już hulajnogę przekazał Donald Tusk, jego córka Kasia Tusk ofiarowała trzydniowy nocleg w kultowym hotelu Sofitel Grand Sopot w wybranym terminie dla dwójki osób lub rodziców z dziećmi. Wiele osób oddaje w ramach charytatywnej aukcji WOŚP bardzo cenne pamiątki. Na licytację trafiła ważna pamiątka po Kamilu Durczoku. Dziennikarz zmarł w listopadzie zeszłego roku. Teraz jego jedyny syn, Kamil junior, postanowił przekazać na WOŚP statuetkę, którą Durczok otrzymał w 2008 roku,. To Złota Telekamera Tele Tygodnia. Kamil Durczok został nią uhonorowany w kategorii: Informacje.

CZYTAJ>>>Owsiak poszedł do śmietnika. Zobaczył coś, co nim wstrząsnęło!

Syn Kamila Durczoka oddał na licytację WOŚP 2022 Złotą Telekamerę po ojcu. Miał ku temu szczególny powód

Dlaczego syn Durczoka zdecydował się na przekazanie Telekamery w ramach 30. finału WOŚP? To nie przypadek. Stoi za tym pewna osobista historia, okazuje się, że przez 23 lata syn Kamila Durczoka był pacjentem okulistyki, a to właśnie na rzecz okulistyki dziecięcej w tym roku gra WOŚP.

Jak dowiadujemy się z opisu licytowanej Telekamery, gdy syn Durczoka był mały, uległ groźnemu wypadkowi: - Po pogryzieniu przez psa 1,5 roczny Kamil trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach na oddział okulistyki dziecięcej. Zdiagnozowano u Niego rozdartą powiekę i szereg obrażeń gałki ocznej. Do dziś rodzina wspomina, że dzięki wykwalifikowanemu zespołowi dr hab. n. med. Erity Filipek oraz dr n. med. Elżbiety Samochowiec - Donocik operacja i leczenie odbyło się bez komplikacji. Pacjent po 10 dniach pobytu w szpitalu, który rodzina wspomina bardzo ciepło, wrócił do domu. W ramach wdzięczności Kamil przekazuje na aukcje Telekamerę ojca, która miała dla Niego niezwykłą wartość.

Aktualna cena Złotej Telekamery po Kamilu Durczoku wynosi 1 125,00 zł (stan na 28.01.2022, godz. 11.35)

NIŻEJ ZOBACZYCIE ZDJĘCIA KAMILA DURCZOKA I JEGO BLISKICH. TAKIM GO ZAPAMIĘTAMY. KLIKNIJ W ZDJĘCIE NIŻEJ

Sonda
Czy wesprzesz WOŚP w 2022 roku?
Pogrzeb Kamila Durczoka Grób utonął w kwiatach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE