Wydało się! Mentzen sięgnął po publiczną kasę. Taki z niego liberał?

2021-03-04 16:08 TED
Sławomir Mentzen - kim jest, dane [SYLWETKA]
Autor: Sławomir Mentzen/Facebook

Sławomir Mentzen zrobił to, co tak często krytykuje. Znany ze skrajnie liberalnych poglądów poseł zaszokował swoją decyzją. Kiedy chodzi o pieniądze, poglądy się nie liczą? Chyba tak, zwłaszcza gdy mówimy o blisko 40 tys. zł! Słowa słowami, ale kasa musi się zgadzać? Poseł Konfederacji próbuje się tłumaczyć, ale trudno będzie wyjść z tego z twarzą.

Mentzen na co dzień jest doradcą podatkowym. Czy jego firma aż tak ucierpiała na pandemii koronawirusa? Czy można porównać to z sytuacją branży gastronomicznej czy hotelarskiej? Widocznie tak, skoro posłowi Konfederacji nie zadrżała ręka, żeby sięgnąć po publiczną pomoc, co ujawnił portal plotkibiznesowe.pl. Mentzen nie zawahał się skorzystać z rządowej tarczy, chociaż często kpi z państwowej pomocy dla firm.

Dane z Systemu Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej nie kłamią. Mentzen w 2020 r. zyskał blisko 40 tys. zł! 5 tys. zł dzięki toruńskiemu urzędowi miasta, resztę posłowi Konfederacji podarował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

- Ale mnie macie :) Skorzystałem z tarczy i nie zapłaciłem ZUS. Musiałbym być ostatnim idiotą, żeby te pieniądze przelać na zmarnowanie do ZUS, zamiast zgodnie z prawem tego nie robić. Jednak nie jestem z Lewicy, więc takich głupot nie robię – próbował się tłumaczyć Mentzen w mediach społecznościowych.

A jeszcze nie tak dawno polityk Konfederacji chciał zagonić Polaków do malowania, spawania i jeżdżenia TIR-ami.

Nie przegap: Mentzen każe Polakom malować, spawać, jeździć na TIRach. Został bezlitośnie wyśmiany

Sedno Sprawy - Sławomir Mentzen
Najnowsze