Zamieszanie przed NOBLEM dla Tokarczuk. Tusk nie wytrzymał. Jest AWANTURA

2019-12-10 15:38 LIKP
Donald Tusk, Olga Tokarczuk
Autor: AP (2) Donald Tusk, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk jest teraz na ustach wszystkich. Tuż przed odebraniem Nagrody Nobla dla polskiej pisarki wielkie zamieszanie wywołał Donald Tusk. Sam pewnie nie spodziewał się tego, że jego słowa wywołają tak wielką burzę. Miało być miło, jednak nie wszyscy wpisali się w konwencję. Już po chwili wybuchła wielka awantura. W tle znalazł się sam Lech Wałęsa.

Donald Tusk wbił kij w mrowisko. Nie wytrzymał z radości i dał jej upust w mediach społecznościowych.  "Dzień dumy i radości. Polski dzień. Tak samo cieszyliśmy się i byliśmy dumni z Miłosza, Wałęsy i Szymborskiej. Dziękujemy, Pani Olgo, za to, co napisałaś i za to, co napiszesz" - napisał na Twitterze były premier i do niedawna przewodniczący Rady Europejskiej. Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. Mimo że przeważały komentarze pozytywne, to znalazło się wiele osób, którym ciepłe słowa Tuska były zdecydowanie nie w smak. - Popiera pan każdego kto opluje Polaków. Pani Olga to zrobiła i dlatego taka radość i" duma""Polacy to „właściciele niewolników” i „mordercy Żydów”, którzy powinni spróbować napisać swoją historię od nowa, „nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy" - denerwował się jeden z internautów. "Z Wałęsy to wy byliście i jesteście dumni. My agentów SB to raczej nie trawimy" - komentował inny. "A Bolek, to co ma napisać? Kolejne donosy na kolegów??" - wsadził swoje trzy grosze kolejny użytkownik Twittera.

ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Przyciśnięty zastępca Kaczyńskiego BEZ ŚCIEMY o radiu Rydzyka! [WIDEO]

Koalicja Obywatelska chce uczcić przyznanie Oldze Tokarczuk Nagrody Nobla. Do Sejmu trafił projekt uchwały w tej sprawie. Mówi Borys Budka z PO:
Najnowsze