Zgadniesz, jakie wykształcenie ma Radosław Sikorski? Trudno w to uwierzyć

2021-10-23 8:30
Radosław Sikorski
Autor: Wikipedia

Radosław Sikorski był reporterem wojennym w Angoli i w Afganistanie oraz ministrem obrony i spraw zagranicznych. Czy zgadniesz, jakie wykształcenie ma poseł KO do Parlamentu Europejskiego? Okazuje się, że studiował w Pembroke College Uniwersytetu w Oksfordzie tylko przez trzy lata, ale poza tytułem licencjata, otrzymał też dyplom magistra.

Ostatnio Radosław Sikorski przypomniał o sobie, gdy podczas dyskusji na Twitterze w obraźliwy sposób zwrócił się do europosłanki PiS Beaty Kempy. Wielu obserwatorów życia politycznego zastanawia się, jakie wykształcenie ma wiceszef PO. Sprawdziliśmy, że skończył I Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, w którym pełnił funkcję przewodniczącego uczniowskiego komitetu strajkowego, czym zasłużył w walce z reżimem PRL.

Express Biedrzyckiej - Marta Lempart: Warto było wyjść na ulice. PiS to przestępcy, będą siedzieć

W 1981 wyjechał do Wielkiej Brytanii w celu nauki języka angielskiego. Po wybuchu stanu wojennego uzyskał tam azyl a następnie rozpoczął studia w Pembroke College Uniwersytetu w Oksfordzie. Podczas studiów był członkiem Klubu Bullingdona, czyli elitarnej organizacji studenckiej. Po trzech latach studiów Radosław Sikorski opuścił uczelnię mając dyplom licencjata (Bachelor of Arts) na kierunku PPE (Politics, Philosophy, Economics – politologia, filozofia, ekonomia). Czy w związku z tym polityk nie ma pełnego wykształcenia wyższego?

CZYTAJ TEŻ>>>Radosław Sikorski mieszka niczym hrabia! Ma mebel jak w kościele. Jego dom robi piorunujące wrażenie [ZOBACZ]

Kiedy Sikorski pełnił funkcję ministra w roku 2008, o jego wykształcenie spytał w interpelacji poselskiej Karol Karski. Taką otrzymał odpowiedź: „Pragnę uspokoić pana posła, iż Uniwersytet Oxfordzki nadał mi tytuły zarówno bakałarza nauk (odpowiednik polskiego tytułu licencjata), jak i mistrza nauk (tytuł zawodowy magistra) na kierunku: filozofia, nauki polityczne i ekonomia. W załączeniu przedkładam do wiadomości kopię dokumentu poświadczającego uzyskanie przeze mnie tytułu magisterskiego. Mam głęboką nadzieję, iż pan poseł doceni wartość studiów na brytyjskiej uczelni w czasach, gdy niektórzy z dzisiejszych polityków, mieniący się niezłomnymi stróżami moralności, robili kariery w studenckich przybudówkach do partii komunistycznej”.

W 1999 Radosław Sikorski ukończył Wyższy Kurs Obronny na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE