Ziobro zabrał głos w sprawie koalicji. Udobrucha czy rozwścieczy prezesa PiS?

2020-09-21 14:50 ełem
Zbigniew Ziobro
Autor: Tomasz Radzik Zbigniew Ziobro

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, odbył w poniedziałek dwie konferencje prasowe. Podczas drugiej przekonywał, że "Zjednoczona Prawica jest projektem, który ma przed sobą wielką przyszłość i że wciąż jest czas na rozmowy". Nie chciał jednak odpowiadać na pytania dziennikarzy i po zakończeniu konferencji po prostu wyszedł.

- Zjednoczona Prawica jest dobrem i warto, by ta koalicja przy pewnych napięciach, które w sposób naturalny się pojawiają, nadal trwała - powiedział w poniedziałek Zbigniew Ziobro podczas drugiej z konferencji prasowych. Wyraził także przekonanie, że koalicjantom jednak uda się dojść do porozumienia.

Dodał, że "pojawianie się pewnych napięć" jest naturalne jednak "warto, aby [koalicja - red.] trwała". Minister dodał, że szanuje zdanie "kolegów i koleżanek" z innych partii, jednak nie czuje, aby zagłosował wbrew ustaleniom i zasadom Zjednoczonej Prawicy. 

- Jestem przekonany, że mądrość naszej koalicji pozwala dojść do porozumienia i dojść do kompromisu w ważnych sprawach. Możemy ten świat poprawić, również w obszarze ustawy [dot. ochrony zwierząt - red.], jesteśmy gotowi do rozmów w tej sprawie. Musimy rozmawiać i uważam, że wciąż jest czas na rozmowy - dodawał minister sprawiedliwości. 

W poniedziałek ma zapaść decyzja dotycząca losu Zjednoczonej Prawicy i przyszłości ministra sprawiedliwości oraz jego ugrupowania w koalicji.

Express Biedrzyckiej - Jarosław Sellin: To Ziobro i Gowin zerwali koalicję. Rząd mniejszościowy może działać sprawnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze