Ludzie potracili MILIONY. Wreszcie ZNAMY WYROK w sprawie Amber Gold! [AKTUALIZACJA]

2019-10-16 9:45 PT
Odczytywanie wyroku ws. Amber Gold
Autor: Patryk Rosiński / ESKA INFO Odczytywanie wyroku ws. Amber Gold

W gdańskim sądzie odczytywany jest dziś ostatni tom wyroku w sprawie Amber Gold. Wiemy już, że Katarzyna P. oraz Marcin P. trafią do więzienia. Na jak długo? Na miejscu jest reporter Radia ESKA, który relacjonuje dla nas finał jednego z najgłośniejszych procesów ostatnich lat.

Aktualizacja (godzina 13:00): Czy będzie apelacja? Obrońca Marcina P. nie zgadza się z wyrokiem!

Wszystko wskazuje na to, że będą apelacje od wyroku ws. Amber Gold. Komentuje Michał Komorowski, obrońca skazanego Marcina P.:

Aktualizacja (godzina 12:45): Zdaniem przedstawicielki prokuratury wyrok jest zbyt łagodny.

Afera Amber Gold - Marcin P. usłyszał wyrok 15 lat więzienia. Według prokuratora, Izabeli Janaczek jest on zdecydowanie za niski:

Aktualizacja (godzina 12:30): O ogłoszonym dziś wyroku sądu mówi Patryk Rosiński, reporter Radia ESKA.

Poznaliśmy decyzję sądu i wymiary kar w sprawie Amber Gold. Posłuchaj szczegółów:

Aktualizacja (godzina 10:50): Choć najważniejsze punkty wyroku zostały już odczytane, rozprawa wciąż trwa.

Więcej o wyroku w sprawie Amber Gold w materiale Michała Skolimowskiego:

Aktualizacja (godzina 10:30): Znamy łączne wyroki dla obojga winnych! Katarzyna P. została skazana na 12 lat i 6 miesięcy więzienia, natomiast Marcin P. na 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd nakazał im również naprawienie szkód i wypłacenie zadośćuczynienia oszukanym. Odczytywana jest lista poszkodowanych wraz z kwotami. Padają różne sumy pieniędzy. W niektórych przypadkach sięgają one nawet kilkuset tysięcy złotych!

Aktualizacja (godzina 9:45): Mamy pierwsze informacje z sali rozpraw! - Kara 12 lat więzienia dla Katarzyny P. oraz 15 lat pozbawienia wolności dla Marcina P. za pierwszy zarzut związany z oszustwami. Odpowiednio 4 i 8 lat odsiadki za drugi. Od kilkudziesięciu minut trwa odczytywanie wyroku za trzeci z zarzucanych czynów - relacjonuje z Gdańska reporter Radia ESKA, Patryk Rosiński.

Po trwającym ponad trzy lata procesie prowadzący sprawę Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał Marcina i Katarzynę P. za winnych oszukania klientów parabanku. Wymiar kar do dziś nie był jednak znany.

Finał sprawy twórców piramidy finansowej Amber Gold przedłużał się od kilku miesięcy. Sędzia Lidia Jedynak krok po kroku odczytywała liczący 60 tomów wyrok. Wymiar kar dla Marcina (35 l.) i Katarzyny P. (34 l.) mieliśmy poznać pod koniec września, jednak z kalendarza wypadały kolejne terminy. Ostatni tom wyroku czekał opieczętowany w sejfie. Dziś poznajemy jego treść.

Artykuł jest aktualizowany...

Najnowsze
KOMENTARZE