Krauze SZYDZI z choroby Giertycha?! Zagadkowe słowa po zatrzymaniu przez CBA

2020-10-20 5:18 ddp
Krauze szydzi z choroby Giertycha
Autor: Marek Kudelski/Super Express Krauze szydzi z choroby Giertycha

Podczas przeszukania domu Romana Giertycha (49 l.) przez agentów CBA znany adwokat zemdlał i został odwieziony do szpitala, w którym przebywa do dziś. Tymczasem zatrzymany razem z nim biznesmen Ryszard Krauze (64 l.) jest już na wolności. Według naszych informacji milioner pośrednio odniósł się do stanu zdrowia mecenasa. Zrobił to w zaskakujący sposób.

„Panowie, nie będę udawał, że jestem chory, usiądę przed prokuratorem, niech robi, co do niego należy, a ja będę robił to, co do mnie należy„ – tak według informacji „Super Expressu” miał powiedzieć śledczym Ryszard Krauze tuż po zatrzymaniu go przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

W sprawie stanu zdrowia przewiezionego do szpitala mecenasa wypowiedział się także Maciej Wąsik (51 l.), wiceminister spraw wewnętrznych. „Wchodzi Adam Bodnar, Roman Giertych przytomny, wchodzi obrońca nadal przytomny. Wchodzi prokurator – Roman Giertych traci świadomość. Nie z nami te numery” – napisał na Twitterze.

Przypomnijmy: Ryszard Krauze i Roman Giertych zostali zatrzymani w miniony czwartek wraz z 10 innymi osobami. Według ustaleń CBA wszyscy mieli brać udział w procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. CBA oszacowało szkody na 92 mln zł.

Giertych w szpitalu usłyszał zarzuty dotyczące przywłaszczenia i wyprowadzenia w latach 2010–2014 pieniędzy ze spółki deweloperskiej. Prokurator zdecydował, że adwokat ma zapłacić 5 mln zł poręczenia majątkowego. 

Obrońca Giertycha, mec. Jakub Wende, zapowiedział złożenie zażalenia na wniosek prokuratury w sprawie wysokości kaucji. Wende ujawnił też, że w piątek dostał tajemniczy telefon z Cypru z groźbami, które miały skłonić go do odstąpienia od obrony Giertycha i opublikował zdjęcie numeru dzwoniącego. „Panie mecenasie, proszę o złożenie stosownego zawiadomienia. Policja dołoży wszelkich starań, by ustalić sprawcę” – odpowiedział mu wiceminister Wąsik.

Tymczasem wczoraj po południu pełnomocnik Giertycha przekazał, że zostanie on przebadany pod kątem toksykologicznym.

Express Biedrzyckiej – Krzysztof Śmiszek: Polskie państwo abdykowało
Najnowsze
KOMENTARZE