Oświadczenie żony Morawieckiego. Wyjaśnia kulisy sprzedaży ziemi we Wrocławiu

2021-12-06 18:19
Iwona Morawiecka
Autor: PIOTR NOWAK/ PAP Iwona Morawiecka

W oświadczeniu przesłanym do PAP, Iwona Morawiecka, żona premiera, napisała: Zwracam się z prośbą o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji oraz rzetelność w podawaniu szczegółów przeprowadzonej przeze mnie sprzedaży ziemi na wrocławskim Oporowie oraz o nienaruszanie moich dóbr osobistych.

Iwona Morawiecka skazała, że zakup ziemi na Oporowie odbył się w 2002 roku po cenach rynkowych, bez preferencji cenowych, w zgodzie z obowiązującymi przepisami i zasadami obrotu nieruchomościami. W oświadczeniu padło zapewnienie, że rynkowy poziom ceny został potwierdzony dwoma operatami szacunkowymi wykonanymi przez dwóch różnych biegłych z zakresu obrotu nieruchomościami.

ZOBACZ TEŻ: Porażające słowa siostrzeńca Mateusza Morawieckiego. „Przykro mi, że dla niego nie jestem człowiekiem”

Siostrzenica premiera Morawieckiego w show Polsatu
Mateusz Morawiecki z żoną w kinie
Autor: @MorawieckiPL/ FACEBOOK Mateusz Morawiecki z żoną w kinie

Obostrzenia na święta. Kiedy konferencja ministra zdrowia w sprawie nowych obostrzeń w grudniu 2021?

Wyjaśniła, że w 2012 roku wykupiony został właściciel 25 proc. ziemi, a bez tego wykupu nie byłoby możliwe samodzielne dysponowanie gruntem. Łączna cena zakupu nieruchomości (zakup w roku 2002 i 2012 oraz koszty (np. notarialne,) to ok. 2,6 mln złotych" - wskazała.Kupujący ziemię zbywaną przez autorkę oświadczenia zostali, według jej zapewnień, zobowiązani do nieodpłatnego przekazania miastu Wrocław części działki potrzebnej do przeprowadzenia inwestycji publicznej polegającej na budowie dróg i chodników, co zostało odnotowane w akcie notarialnym.Cena sprzedaży, jak wyjaśnia Iwona Morawiecka, to 14,9 mln złotych, a wycena przez biegłego około 2 lat temu określała wartość nieruchomości na około 14 mln złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE