Alert RCB. Aż 9 województw zagrożonych intensywnymi opadami śniegu

2022-04-02 13:39
pogoda załamanie pogody deszcz ulewa śnieg
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS pogoda załamanie pogody deszcz ulewa śnieg

Od wczoraj ciężko sobie wyobrazić, że w Polsce rozpoczęła się już kalendarzowa wiosna. Iście zimowa aura ma się w najlepsze również w sobotę. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wystosowała w sobotę poważne ostrzeżenie związane z dalszymi atakami śniegu. Obejmuje ono aż 9 województw!

W kalendarzu wiosna, a za oknem głęboka zima. Sobotni poranek przywitał mieszkańców większości Polski śniegiem, który zasypał place zabaw, trawniki, chodniki i ulice. Gruba pokrywa śnieżna zaskoczyła kierowców, którzy musieli oczyścić auta przed podróżą. Ba! Wielu kierowców zdążyło już pozmieniać opony na letnie, a śniegu nasypało tyle, że miejscami przydałyby się łańcuchy na kołach!

Zobacz: Śnieg i mróz to nie wszystko! Zima nie odpuszcza [Prognoza IMGW na 3.04.2022]

Niestety, synoptycy nie mają złudzeń, taka pogoda to nie jednodniowy wybryk natury, a zimowa aura może zostać z nami chwilę dłużej. Co więcej, zaalarmować Polaków postanowiło Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. - Uwaga! dziś nadal intensywne opady śniegu. Usuń śnieg z miejsc mogących stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia – alert o takiej treści wysłano w sobotnie popołudnie.

Galeria poniżej: Nagły atak zimy w Warszawie. Tego nikt się nie spodziewał

Które województwa są zagrożone? Jak podało RCB na Twitterze, SMS z ostrzeżeniem został wysłany do odbiorców w woj. śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, mazowieckim, podlaskim, podkarpackim i w części woj. opolskiego, lubelskiego i dolnośląskiego. 

Sonda
Czy masz już dość zimy?
Białystok. Kwietniowy atak zimy. Osiedle zasypane śniegiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE