Autobus znanego przewoźnika blokował karetkę! WIDEO Sprawę bada policja

2020-02-15 22:37
Autobus miał regularnie cofany licznik
Autor: GITD Autobus miał regularnie cofany licznik

Wstyd, wstyd, wstyd! Można o tym mówić, pisać i powtarzać w dziesiątkach programów, a nadal znajdują się kierowcy, którzy rozmyślnie blokują drogę przejazdu... karetce! Do takie sytuacji doszło w piątkowy wieczór, na Dolnym Śląsku. Sprawą zajęła się policja a kierowca już stracił pracę.

Sprawę opisała dolnośląska "Gazeta Wyborcza", a w serwisie YouTube pojawił się film dokumentujący wydarzenie. Widać na nim, jak jadący lewym pasem na autostradzie A4 autobus przez dłuższy czas blokuje pędzącą na sygnale karetkę pogotowia ratunkowego. Karetka, jak podaje dziennik, jechał z Legnicy do Wrocławia. Według autora nagrania, choć sam filmik ma zaledwie minutę, to cała sytuacja trwała o wiele dłużej. 

"Choć nagranie ma nieco ponad minutę, w rzeczywistości sytuacja trwała kilka" - opisuje gazeta. Przedstawiciel przewoźnika już interweniował w tej sprawie, a kierowca stracił pracę za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego i nieustąpienie pojazdowi uprzywilejowanemu. 

Ale sprawą zajęła się już także policja. Kierowcy grozi także pięciusetzłotowy mandat i pięć punktów karnych. Jeśli odmówi, sprawa może zostać skierowana do sądu, a wtedy kara może wzrosnąć nawet do pięciu tysięcy złotych!

Najnowsze