Długa droga leku do apteki

i

Autor: Materiały prasowe

Dbamy o jakość produktów

Długa droga leku do apteki

2023-09-26 0:05 Materiał sponsorowany

Mało kto zdaje sobie sprawę jak długa i trudna jest droga produktu, zanim ten zostanie dopuszczony do sprzedaży i pojawi się na półce w aptece. Hasco-Lek S.A. od lat przeciera te szlaki. Sukces, który firma odnosi na rynku farmaceutycznym, zależy od wysokiej dbałości o jakość produktów, a także innowacyjnych inwestycji i zaangażowania specjalistów w niej pracujących.

Hasco-Lek S.A. każdego roku na rynek dostarcza ponad 60 mln opakowań produktów. Aby jednak trafiły do apteki, muszą przejść długą drogę, która rozpoczyna się od procesu badań i rozwoju. Już na tym etapie duży nacisk kładzie się m.in. na jakość materiałów wyjściowych i dokumentacji substancji czynnych, ale także na dobór odpowiedniej technologii wytwarzania.

Czujemy się odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych produktów, dlatego na każdym etapie wytwarzania leku największą wagę przykładamy do jakości wykonywanych działań. Każdy z naszych leków jest dokładnie przebadany, aby był skuteczny, bezpieczny i wyprodukowany w standardach farmaceutycznych. Firmę tworzą specjaliści, dla których dobro i zdrowie pacjenta zawsze jest na pierwszym miejscu. Pacjenci, którzy kupują nasze leki często nie zdają sobie sprawy z działań, jakie są przez nas podejmowane, czy z ilości pracy jaka jest wykonywana, aby wytworzyć produkt najwyższej jakości – tłumaczy dr Tomasz Han, Wiceprezes Zarządu Hasco-Lek S.A.

Aby powstał bezpieczny, a co za tym idzie wysokiej jakości produkt, Dział Badań i Rozwoju podejmuje szereg czasochłonnych działań, które ostatecznie mają doprowadzić do rutynowej jego produkcji. Do tych etapów zaliczyć możemy dobór metod badawczych, ocenę prototypów pod kątem jakościowym, wybór docelowego składu i opakowania, czy w końcu przeskalowanie całego procesu na linię produkcyjną.

- Pracujemy na twardych, mierzalnych danych, na podstawie których wyciągamy właściwe wnioski, a tym samym nadajemy odpowiedni oraz zoptymalizowany kierunek naszym pracom badawczo-rozwojowym. To przekłada się na coraz wyższą jakość naszych produktów – podkreśla dr Tomasz Han, Wiceprezes Zarządu Hasco-Lek S.A.

Projekt nowego leku staje się wspólnym celem dla całego zespołu. Jednak dr Tomasz Han nie ukrywa, że realizacja projektów zawsze wiąże się z wyzwaniami. - Projekty bezproblemowe nie istnieją. Jednak praca zespołów projektowych i nieoceniona rola koordynatorów pozwala zareagować na czas, przewidywać ryzyka i im zapobiegać – mówi.

Produkt trafi do apteki dopiero wtedy, gdy zostanie zbadana i spełniona jego trwałość oraz nastąpi dopełnienie wszelkich formalności, związanych z dokumentacją rejestracyjną. Dopiero wtedy angażowane są siły sprzedaży, ale także szeregu specjalistów, odpowiedzialnych za dystrybucję oraz logistykę, w tym zapewnienie bezpieczeństwa przechowywania i transportu leków.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany