Droga do zdrowia z PZU. Bezpłatne badania diagnostyczne w kolejne weekendy odbędą się w Stalowej Woli, Hrubieszowie, Świdniku i Lublinie

2021-06-11 0:00
Droga do zdrowia z PZU
Autor: B. BANASZAK

W pierwszy weekend pilotażowej akcji PZU z bezpłatnych badań profilaktycznych w Zamościu i w Rzeszowie skorzystało około tysiąca osób! W kolejne weekendy czerwca mobilne gabinety medyczne odwiedzą Stalową Wolę, Hrubieszów, Świdnik i Lublin. Będzie można wykonać w nich badania diagnostyczne, takie jak EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi oraz spirometrię i USG płuc, a następnie skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą.

W Rzeszowie lekarze biorący udział w akcji badań profilaktycznych uratowali życie pacjenta. U jednego z badanych rzeszowian zdiagnozowali objawy migotania przedsionków i wezwali ambulans. Pacjent był o krok od zawału! W tę sobotę i niedzielę mobilna strefa zdrowia PZU czekać będzie na pacjentów w Stalowej Woli na placu Piłsudskiego przed MDK przy ul. 1 sierpnia 9.

Warto się przebadać

Pandemia koronawirusa sprawiła, że trudno nam było skorzystać z badań profilaktycznych i stacjonarnych wizyt u lekarzy. Z jednej strony dlatego, że służba zdrowia skoncentrowana była przede wszystkim na walce z COVID-19, z drugiej zaś sami obawialiśmy się wizyt w szpitalach i przychodniach. Dlatego Grupa PZU, która od samego początku wspiera Polaków w walce z koronawirusem, postanowiła ruszyć z pilotażową akcją badań profilaktycznych. W miniony weekend z konsultacji lekarzy mogli skorzystać mieszkańcy Rzeszowa i Zamościa. Przyszło łącznie około tysiąca osób!

– Po roku trwania pandemii warto się przebadać. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Polaków w ramach akcji „Droga do Zdrowia z PZU” chcemy zapewnić dostęp do badań i porad medycznych. Na początek z naszymi mobilnymi strefami zdrowia przyjedziemy do pięciu miast we wschodniej Polsce. Serdecznie zapraszamy okolicznych mieszkańców do skorzystania z darmowych konsultacji – mówi Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Droga do zdrowia z PZU
Autor: B. BANASZAK

Specjaliści czekają w Stalowej Woli

W mobilnej strefie zdrowia PZU za każdym razem na pacjentów czeka siedem gabinetów. Można tu wykonać badania takie jak EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi, a także spirometrię i USG płuc. Wyniki od razu ocenia specjalista chorób wewnętrznych, a w przypadku spirometrii i USG – pulmonolog. Na miejscu jest też dermatolog, który zbada zmiany skórne przy użyciu dermatoskopu. To urządzenie, które może wykryć czerniaka na bardzo wczesnym, wyleczalnym etapie. Warto się przebadać zanim w wakacje wystawimy ciało do słońca!

Po ponad roku pandemii koronawirusa i zmniejszonej aktywności fizycznej warto również skorzystać z analizy składu ciała oraz porady dietetyka. Wielu z nas pofolgowało sobie z jedzeniem i nabrało dodatkowych kilogramów. Nie pomógł także fakt, że podczas kolejnych lockdownów zamknięte były fitness kluby, siłownie i baseny. Nie każdy z nas ma tyle samozaparcia, by ćwiczyć samodzielnie.

Droga do zdrowia z PZU
Autor: B. BANASZAK

Grupa PZU walczy z COVID-19

Grupa PZU od samego początku aktywnie włączyła się w walkę z pandemią koronawirusa. Na wsparcie finansowe i sprzętowe dla szpitali i służb walczących z COVID-19 spółki przeznaczyły ponad 25 mln zł. Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy PZU obsługiwane są specjalne infolinie m.in. dla chorych na COVID-19, seniorów, a także dla osób szczepiących się. Niedawno powstał również pierwszy w Warszawie punkt szczepień typu drive thru.

Przyjdź i skorzystaj z badań!

Strefy zdrowia będą otwarte w godz. 9-19. Nie są potrzebne wcześniejsze zapisy! Każdy, kto odwiedzi mobilną strefę zdrowia PZU, będzie mógł bezpłatnie skorzystać z diagnostyki oraz konsultacji lekarskiej.

Mobilne strefy zdrowia można odwiedzić w:

  • 12-13.06.2021 (sobota-niedziela) – Stalowa Wola (MDK)
  • 19.06.2021 (sobota) – Hrubieszów
  • 20.06.2021 (niedziela) – Świdnik (Plac Konstytucji 3 maja)
  • 26-27.06.2021 (sobota-niedziela) – Lublin (Urząd Marszałkowski

PARTNEREM MATERIAŁU JEST PZU

Materiał Partnerski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze