Droga do zdrowia z PZU. Bezpłatne badania diagnostyczne w kolejne weekendy odbędą się w Stalowej Woli, Hrubieszowie, Świdniku i Lublinie

2021-06-11 0:00
Droga do zdrowia z PZU
Autor: B. BANASZAK

W pierwszy weekend pilotażowej akcji PZU z bezpłatnych badań profilaktycznych w Zamościu i w Rzeszowie skorzystało około tysiąca osób! W kolejne weekendy czerwca mobilne gabinety medyczne odwiedzą Stalową Wolę, Hrubieszów, Świdnik i Lublin. Będzie można wykonać w nich badania diagnostyczne, takie jak EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi oraz spirometrię i USG płuc, a następnie skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą.

W Rzeszowie lekarze biorący udział w akcji badań profilaktycznych uratowali życie pacjenta. U jednego z badanych rzeszowian zdiagnozowali objawy migotania przedsionków i wezwali ambulans. Pacjent był o krok od zawału! W tę sobotę i niedzielę mobilna strefa zdrowia PZU czekać będzie na pacjentów w Stalowej Woli na placu Piłsudskiego przed MDK przy ul. 1 sierpnia 9.

Warto się przebadać

Pandemia koronawirusa sprawiła, że trudno nam było skorzystać z badań profilaktycznych i stacjonarnych wizyt u lekarzy. Z jednej strony dlatego, że służba zdrowia skoncentrowana była przede wszystkim na walce z COVID-19, z drugiej zaś sami obawialiśmy się wizyt w szpitalach i przychodniach. Dlatego Grupa PZU, która od samego początku wspiera Polaków w walce z koronawirusem, postanowiła ruszyć z pilotażową akcją badań profilaktycznych. W miniony weekend z konsultacji lekarzy mogli skorzystać mieszkańcy Rzeszowa i Zamościa. Przyszło łącznie około tysiąca osób!

– Po roku trwania pandemii warto się przebadać. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Polaków w ramach akcji „Droga do Zdrowia z PZU” chcemy zapewnić dostęp do badań i porad medycznych. Na początek z naszymi mobilnymi strefami zdrowia przyjedziemy do pięciu miast we wschodniej Polsce. Serdecznie zapraszamy okolicznych mieszkańców do skorzystania z darmowych konsultacji – mówi Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Droga do zdrowia z PZU
Autor: B. BANASZAK

Specjaliści czekają w Stalowej Woli

W mobilnej strefie zdrowia PZU za każdym razem na pacjentów czeka siedem gabinetów. Można tu wykonać badania takie jak EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi, a także spirometrię i USG płuc. Wyniki od razu ocenia specjalista chorób wewnętrznych, a w przypadku spirometrii i USG – pulmonolog. Na miejscu jest też dermatolog, który zbada zmiany skórne przy użyciu dermatoskopu. To urządzenie, które może wykryć czerniaka na bardzo wczesnym, wyleczalnym etapie. Warto się przebadać zanim w wakacje wystawimy ciało do słońca!

Po ponad roku pandemii koronawirusa i zmniejszonej aktywności fizycznej warto również skorzystać z analizy składu ciała oraz porady dietetyka. Wielu z nas pofolgowało sobie z jedzeniem i nabrało dodatkowych kilogramów. Nie pomógł także fakt, że podczas kolejnych lockdownów zamknięte były fitness kluby, siłownie i baseny. Nie każdy z nas ma tyle samozaparcia, by ćwiczyć samodzielnie.

Droga do zdrowia z PZU
Autor: B. BANASZAK

Grupa PZU walczy z COVID-19

Grupa PZU od samego początku aktywnie włączyła się w walkę z pandemią koronawirusa. Na wsparcie finansowe i sprzętowe dla szpitali i służb walczących z COVID-19 spółki przeznaczyły ponad 25 mln zł. Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy PZU obsługiwane są specjalne infolinie m.in. dla chorych na COVID-19, seniorów, a także dla osób szczepiących się. Niedawno powstał również pierwszy w Warszawie punkt szczepień typu drive thru.

Przyjdź i skorzystaj z badań!

Strefy zdrowia będą otwarte w godz. 9-19. Nie są potrzebne wcześniejsze zapisy! Każdy, kto odwiedzi mobilną strefę zdrowia PZU, będzie mógł bezpłatnie skorzystać z diagnostyki oraz konsultacji lekarskiej.

Mobilne strefy zdrowia można odwiedzić w:

  • 12-13.06.2021 (sobota-niedziela) – Stalowa Wola (MDK)
  • 19.06.2021 (sobota) – Hrubieszów
  • 20.06.2021 (niedziela) – Świdnik (Plac Konstytucji 3 maja)
  • 26-27.06.2021 (sobota-niedziela) – Lublin (Urząd Marszałkowski

PARTNEREM MATERIAŁU JEST PZU

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE