Działkowcy PROSZĄ Ewę Kopacz: Pani premier ocal nasze ALTANKI!

2014-10-07 4:00

Wielka akcja Polskiego Związku Działkowców i "Super Expressu" w obronie altanek działkowych na finiszu. Już w czwartek 9 października działkowcy udadzą się do Sejmu, aby złożyć ponad 600 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie ocalenia ogrodów. Działkowcy przy tej okazji apelują do premier Ewy Kopacz (58 l.), aby wsparła ich w tak ważnej sprawie.

Inicjatywa Polskiego Związku Działkowców i "Super Expressu" ma na celu m.in. zmianę prawa budowlanego w taki sposób, aby zabezpieczyć istnienie altan ogrodowych. Na początku roku Naczelny Sąd Administracyjny, kierując się słownikową definicją, orzekł, że są to tylko budowle "o lekkiej konstrukcji, najczęściej ażurowe". Wszystkie inne powinny więc zostać rozebrane! Aby uratować altany przed rozbiórką, wspólnie z PZD zebraliśmy ponad 600 tys. podpisów. A im więcej podpisów, tym większa szansa, że projekt szybko trafi pod obrady Sejmu. Pozostały jeszcze tylko dwa dni! - Apelujemy za pośrednictwem "Super Expressu" o zgłaszanie się działkowców i podpisywanie się pod naszym projektem - mówi nam mecenas Bartłomiej Piech, współautor projektu ustawy działkowej (szczegóły na www.pzd.pl).

Zobacz też: Premier Kopacz w NIEBEPIECZEŃSTWIE! Musi się szybko wynieść z Sejmu!

Jednak bez poparcia Platformy Obywatelskiej altanek nie uda się ocalić. Dlatego działkowcy z ROD "Rezeda" w Zaborzu (woj. małopolskie) wysłali do premier Ewy Kopacz list, w którym apelują o wsparcie. "Prosimy, aby Pani Premier, jako reprezentantka najwyższej władzy w RP, pamiętała o milionowej rzeszy działkowców i ich problemach" - czytamy w liście.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail