GIBAŁA po przejściu do Ruchu Palikota: TUSK to DYKTATOR, PO partia wodzowska

2012-03-09 14:31

Szeregi Platformy Obywatelskiej opuścił poseł Łukasz Gibała. Parlamentarzysta, który prywatnie jest siostrzeńcem ministra sprawiedliwości, Jarosława Gowina przeszedł do Ruchu Palikota. Teraz Gibała bez oporów mówi to co myśli o PO i Donaldzie Tusku. Jego zdaniem premier jest jak dyktator, a Platforma zamieniła się w partię wodzowską.

Koalicja PO-PSL ma twardy orzech do zgryzienia. Przewaga większościowa posłów Platformy i ludowców w Sejmie maleje, po tym jak Łukasz Gibała uciekł do partii Janusza Palikota. Ucieczka Gibały oznacza, że skromna przewaga koalicji PO-PSL skurczyła się do 233 głosłów, większość w Sejmie to 231 głosów.

Poza tym poseł Gibała nie szczędzi ostrych słów pod adresem PO. - Donald Tusk jest autorytarny, a PO jest partią wodzowską. Kiedy ja do PO przystępowałem, była dużo bardziej pluralistyczna - powiedział w porannym programie w Radiu Zet.

Zdaniem Gibały Tusk już się wypalił, ale jego pozycja w partii jest niezagrożona.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE