Google Maps: Burze nad Polską zaznaczone w aplikacji. Mapy ostrzegają przed nawałnicami!

2021-06-24 17:29
Google Maps: Burze nad Polską zaznaczone w aplikacji
Autor: Pixabay/Unwetter-Freaks; screen Google Maps Mapy Google ostrzegają przed nawałnicami!

Nowa funkcja w Google Maps objawiła się jak słońce po deszczu użytkowników smartfonów, którzy są właśnie ostrzegani przed burzami z gradem! Alerty o zagrożeniu wynikającym z groźnych zjawisk pogodowych na poszczególnych obszarach wyświetlają się teraz w Mapach od Google. To cenna informacja dla osób korzystających z apki internetowego giganta, przydatna w takich dniach, jak obecnie, gdy nad Polską przetaczają się potężne, niszczycielskie burze z gradem i nawałnice z ulewnym deszczem. Mapy Google ostrzegają przed burzami i złowrogą pogodą!

Google Maps ostrzega przed burzami nad Polską! Aplikacja Mapy od internetowego giganta pokazuje teraz na żywo naniesione na mapy alerty o zagrożeniu pogodowym dla zagrożonych obszarów. Dziś znaczna część kraju objęta jest ostrzeżeniami o burzach z gradem i upałach. W Mapach Google zobaczymy więc alerty, np. „Silne burze – poziom zagrożenia czerwony” i nazwę miasta lub powiatu, na ternie którego obowiązuje ostrzeżenie.

Mapy Google pobierają dane o zagrożeniu pogodowym od Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. To instytucja, która ostrzega przed nagłymi zmianami warunków atmosferycznych i ich groźnymi (dla zdrowia, życia lub naszego mienia) skutkami i konsekwencjami. Tym samym Google Maps stały się kolejnym miejscem, w którym możemy śledzić alerty pogodowe. Te najpoważniejsze są przekazywane także przez ALERT RCB, a więc wiadomości rozsyłane prosto na nasze komórki przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Aktualną sytuację pogodową możecie też śledzić na SE.pl, w naszej relacji na żywo: Burze w Polsce. Kolejna fala nawałnic! Będzie jeszcze gorzej. IMGW ostrzega! Relacja na żywo.

Super Raport (Michał Woś - wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska oraz Michał Listkiewicz - były prezes PZPN), Sedno Sprawy: Krzysztof Pyrć

Ostrzeżenia pogodowe w Google Maps

W Mapach zaznaczone są te obszary, na których obowiązują ostrzeżenia pogodowe. Klikając ikonkę alertu w aplikacji – możemy poznać szczegóły i źródło komunikatu (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej). Użytkownik Google Maps otrzymuje informację o szczegółach ostrzeżenia, obszarze jego obowiązywania i godzinach trwania oraz przede wszystkim o planowanym przebiegu zjawisk atmosferycznych. To duże ułatwienie dla osób, które są np. w trasie i korzystają z Map Google. W aplikacji otrzymują nie tylko informacje o natężeniu ruchu i korkach, ale też zagrożeniu pogodowym.

Google Maps: Burze nad Polską

W czwartek Google Maps ostrzegają przed burzami nad Polską. To kolejny dzień potężnymi nawałnicami przetaczającymi się nad znacznym obszarem kraju i wywołującymi potężne problemy – komunikacyjne i materialne (zniszczenia domów, podtopienia, połamane drzewa).

W czwartek ostrzeżenia IMGW o burzach z gradem obowiązują na terenie większości województw. Spokojnie będzie jedynie na północnym zachodzie i zachodzie kraju.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE