Gorzów Wielkopolski. Wspięli się na zegar katedry, żeby zrobić sobie... selfie

2017-11-24 19:13

Gorzowscy mundurowi nie wierzyli własnym oczom, kiedy zobaczyli dwóch młodych ludzi stojących na rusztowaniu, bez zabezpieczeń, przy zegarze gorzowskiej katedry, kilkadziesiąt metrów nad ziemią! Po ostrej reakcji mundurowych młodzieńcy natychmiast zsunęli się na ziemię.

Było po pierwszej w nocy, kiedy dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie, że na najwyższej kondygnacji rusztowania okalającego remontowaną po pożarze katedrę biesiaduje dwóch mężczyzn. Przybyli na miejsce policjanci ze zdumieniem zauważyli, że na wysokości katedralnego zegara błyskają na rusztowaniu flesze. W ciemnościach dostrzegli dwóch mężczyzn. Po krótkim ostrzeżeniu ze strony policjantów obaj miłośnicy sportów ekstremalnych zsunęli się po rusztowaniu na ziemię. Jak tłumaczyli młodzieńcy w wieku 21 i 23 lat, wspięli się na wysokość zegara, żeby... zrobić sobie seflie. Przy okazji pili piwo, więc za zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz zanieczyszczenie po piwie rusztowania 21 - latek otrzymał mandat w wysokości tysiąca złotych. Bardzie litościwi mundurowi byli w stosunku do 23 - latka, który został ukarany za zakłócanie porządku publicznego oraz picie alkoholu w miejscu publicznym mandatem w wysokości 500 zł. Obaj młodzieńcy mieli według policjantów wielkie szczęście, że ich próba zdobycia oryginalnego zdjęcia nie zakończyła się dramatem.

Czytaj: Pogoda długoterminowa - zima 2017. Zbliża się kolejny atak! [POGODA NA WEEKEND]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE