Grozili Marcie Kaczyńskiej śmiercią? Jest zawiadomienie do prokuratury

2014-07-01 14:02

Jak ustalił "Super Express", pod koniec czerwca do Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku wpłynęło doniesienie o popełnieniu ewentualnego przestępstwa, mającego polegać na nawoływaniu do zabicia Marty Kaczyńskiej. Chodzi o obraźliwe wpisy na jednym z popularnych portali internetowych.

Zawiadomienie do prokuratury złożył 21 czerwca Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą, zarejestrowany w Szklarskiej Porębie. To ten sam Komitet, który m.in składał zawiadomienie do prokuratury w sprawie obraźliwych słów Janusza Palikota pod adresem św.p. prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego.

Tym razem, chodzi o artykuł  z 9 czerwca , który ukazał się na portalu internetowym Wirtualna Polska pod tytułem: „Marta Kaczyńska: nie można wykluczyć żadnej okoliczności, również zamachu".

"Wpisy mogły nawoływać do zabicia Marty Kaczynskiej"

Według Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, wpisy internautów pod artykułem mogły: nawoływać do zabicia Marty Kaczyńskiej i grozić znieważeniem zwłok śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Zobacz też: Rozwodu Marty Kaczyńskiej z Marcinem Dubienieckim nie będzie?

O jakie wpisy chodzi? W treści zawiadomienia do prokuratury Komitet przytacza część z nich. M.in. : "Ty wstrętna podła s...o, zdechnij nie zasługujesz na takich rodziców podłość i sp...z polityki bo się doigrasz okradłaś polskę i jej naród (...)"; "Lepiej jak ta żydówka zamknie jadaczkę bo już nie długo ojczólka (...) na taczkach z Wawelu wywieziemy".

Zobacz: Marta Kaczyńska i Marcin Dubieniecki RAZEM z dziećmi bawią się wspaniale! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Według Komitetu, mimo obraźliwych treści serwis wp.pl, obraźliwych komentarzy nie usunął.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE