JLL 12. Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości zebrał ponad 810 tysięcy złotych

i

Autor: Materiały prasowe

Powstaje trzeci dom Ronalda McDonalda

JLL 12. Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości zebrał ponad 810 tysięcy złotych. Kwota zostanie przekazana na budowę trzeciego w Polsce Domu Ronalda McDonalda

2023-08-11 9:56 Materiał sponsorowany

WARSZAWA, 10 sierpnia 2023 r. – Podczas JLL 12. Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości 2023 w rozgrywkach zmierzyła się rekordowa liczba 58 drużyn z branży nieruchomości oraz branż zaprzyjaźnionych. Turniej odbył się 3 sierpnia na terenie Monta Beach Volley Club w Warszawie, a wydarzenie zgromadziło ponad 2 tysiące gości.

Podczas JLL 12. Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości 2023 na terenie Monta Beach Volley Club w Warszawie w rozgrywkach zmierzyła się rekordowa liczba 58 drużyn, przedstawicieli branży nieruchomości oraz branż zaprzyjaźnionych. W finale po zwycięstwo sięgnęła drużyna Muniak, pokonując drużynę D&D DEVCO, która zajęła drugie miejsce. Ostatnie miejsce na podium przypadło reprezentacji Skanska. Nagrodę MVP w kategorii żeńskiej uzyskała zawodnicza z numerem 12 zespołu Panattoni, który pokonał drużynę JLL w emocjonującym starciu w eliminacjach do ćwierćfinału. Serwis zawodniczki zakończył zaciekłą walkę na przewagi z wynikiem 25-23, kończąc starcia drużyny JLL, która w zeszłym roku stanęła na podium, zajmując drugie miejsce. Natomiast nagrodę MVP w kategorii męskiej otrzymał zawodnik z numerem 2 z drużyny Skanska, wykazując się niesamowitym przygotowaniem do turnieju i waleczną postawą do samego końca.

Komentatorami spotkania byli Mariusz Korpoliński – wieloletni prowadzący turnieju JLL oraz Łukasz Kadziewicz – komentator Przeglądu Sportowego Onet.pl i były reprezentant polskiej reprezentacji siatkówki. Dodatkowo podczas wręczenia nagród na scenie pojawił się Lech Kurnicki, Dyrektor Pionu Marketingu, Sprzedaży i Organizacji Imprez Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

JLL 12. Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości zebrał ponad 810 tysięcy złotych

i

Autor: Materiały prasowe

Od lat turniej JLL łączy firmy z branży, dając im możliwość rywalizacji w sportowych rozgrywkach i jednoczenia się we wspólnym, szczytnym celu charytatywnym.

Turniej wraz z licytacją zebrał kwotę ponad 810 000 złotych, która zostanie w całości przeznaczona na budowę trzeciego w Polsce Domu Ronalda McDonalda przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w podwarszawskim Międzylesiu. Zespół Fundacji w swojej strefie podczas turnieju oprócz kibicowania, szerzyli wiedzę na temat tego, czym są Domy Ronalda McDonalda.

„Jako organizator wydarzenia, kierujemy szczególne gratulacje dla zwycięzców, którzy stanęli na podium turnieju i jednocześnie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie w rozgrywki, jak i włączenie się w osiągnięcie naszego wspólnego celu. Wsparcie budowy trzeciego w Polsce Domu Ronalda McDonalda jako celu charytatywnego tegorocznej edycji turnieju, pozwala nam kontynuować wieloletnią tradycję wspólnego działania branży nieruchomości na rzecz potrzebujących.” - komentuje Mateusz Bonca, Prezes Zarządu JLL Polska.

JLL 12. Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości zebrał ponad 810 tysięcy złotych

i

Autor: Materiały prasowe

Dom Ronalda McDonalda przy Centrum Zdrowia Dziecka stanie się bezpieczną oazą dla rodzin, które muszą podróżować daleko od domu, aby uzyskać najlepszą opiekę medyczną dla swoich dzieci w wyjątkowym na mapie Polski szpitalu. Pierwszy Dom Ronalda McDonalda powstał w 2015 roku przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Drugi Dom pomaga od czerwca 2021 roku pacjentom Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM w Warszawie. W tym czasie obydwa Domy zadbały o ponad 80 tys. noclegów dla rodzin z całego kraju i spoza Polski.

JLL 12. Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości zebrał ponad 810 tysięcy złotych

i

Autor: Materiały prasowe

"Kiedy obok szpitala powstaje Dom Ronalda McDonalda - specjalny Dom dla rodzin dzieci - pacjentów, przyjeżdżających z daleka, aby się leczyć - wszystko się zmienia. Dzięki Domowi cała rodzina może być razem i mieszkać na wyciągnięcie ręki hospitalizowanego dziecka. Domy dają przestrzeń bliskim dziecka, poczucie normalności i bezpieczeństwa, także finansowego, bo pomagają bezpłatnie. Dziękuję w imieniu całej Fundacji za dołączenie do “Aby rodzina mogła być razem” i pomoc dla publicznej medycyny pediatrycznej. JLL i branża nieruchomości budują trzeci polski Dom razem z nami!" - komentuje Katarzyna Rodziewicz, Prezes Fundacji i Dyrektor Wykonawcza.

JLL 12. Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości zebrał ponad 810 tysięcy złotych

i

Autor: Materiały prasowe

Misja Fundacji „Aby rodzina mogła być razem” koncentruje się od 21 lat na idei Family-Centered Care, co oznacza opiekę nad całą rodziną leczonego dziecka. Każdy z programów Fundacji uwzględnia rolę bliskości, poczucia bezpieczeństwa i więzi emocjonalnej rodziny dziecka - pacjenta, bo najbliżsi pełnią bardzo ważną rolę w procesie zdrowienia. “Aby rodzina mogła być razem” to obecność rodzica w czasie pobytu dziecka w szpitalu, uwzględnienie potrzeb dorosłych, towarzyszących maluchowi na oddziale, troska o zdrowe rodzeństwo, babcię i dziadka, możliwość normalnego życia w czasie długiego procesu hospitalizacji. 

JLL 12. Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości zebrał ponad 810 tysięcy złotych

i

Autor: Materiały prasowe

O JLL

JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest takie kształtowanie sektora nieruchomości, dzięki któremu świat zmienia się na lepsze. W tym celu firma wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, pozwalające kreować najlepsze możliwości biznesowe, wyjątkowe przestrzenie oraz rozwiązania przynoszące długofalowe korzyści klientom, pracownikom oraz społecznościom, w których funkcjonuje. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 20,9 mld USD zatrudniającą na koniec grudnia 2022 r. ponad 103 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated. Więcej informacji na www.jll.pl.

JLL 12. Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości zebrał ponad 810 tysięcy złotych

i

Autor: Materiały prasowe

O Fundacji

„Aby rodzina mogła być razem” – to misja powołanej w Polsce w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda, która jest częścią międzynarodowej organizacji Ronald McDonald House Charities, wspierającej medycynę pediatryczną w 63 krajach na świecie. W centrum uwagi Fundacji znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz opieka skoncentrowana na rodzinie w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków, wiążącej się z ich pobytem w szpitalu. Skala tych działań obejmuje cały kraj, a organizacji pomagają firmy, osoby prywatne i wolontariusze.

Najważniejsze programy Fundacji to Domy Ronalda McDonalda – komfortowe, bezpłatne miejsca dla rodzin długo leczonych dzieci oraz Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda w szpitalach pediatrycznych, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych maluchów mogą korzystać z nowoczesnej przestrzeni socjalnej: kuchni, salonów rodzinnych, pralni i łazienek. Działania mające na celu poprawę warunków pobytu rodziny z dzieckiem w szpitalu dopełnia program „Łóżka dla Rodziców”. Wyglądem przypominające fotel, pełni funkcję siedzenia i wygodnego, rozkładanego spania. Od łóżka często zaczyna się długa lista zmian w szpitalu, na oddziale, zmian, które służą dzieciom i rodzinom.

Kolejnym kluczowym obszarem działań Fundacji jest profilaktyka onkologiczna. Służy temu m.in. ogólnopolski program bezpłatnych badań USG o nazwie „NIE nowotworom u dzieci”, realizowany na pokładzie mobilnego Ambulansu medycznego. Powstał jako odpowiedź na potrzebę wczesnej diagnostyki chorób nowotworowych wieku dziecięcego, łącząc wiedzę i doświadczenie wybitnych ekspertów w dziedzinie pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej oraz radiologii, którzy czuwają nad najwyższą jakością programu. Partnerami programu są ALAB laboratoria, MAN Polska i Fundacja Powszechnego Czytania. Partnerem medycznym programu w latach 2005-2021 był TOP Medical, a od 2022 r. jest nim Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Finansowane przez Fundację szkolenia lekarzy POZ i lekarzy rodzinnych we wczesnym wykrywaniu nowotworów, wykłady prowadzone wspólnie z IFMSA Poland dla rodziców i opiekunów oraz specjalistyczne wydawnictwa dla lekarzy i rodziców poświęcone profilaktyce onkologicznej uzupełniają listę działań Fundacji w obszarze wczesnej diagnostyki zmian onkologicznych u najmłodszych.

JLL 12. Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości zebrał ponad 810 tysięcy złotych

i

Autor: Materiały prasowe

Każdy może pomóc w utrzymaniu programów Fundacji, przekazując 1,5% podatku, darowiznę finansową i rzeczową lub dołączając do wolontariatu. Zapraszamy na naszą stronę www, oraz na nasze profile na LinkedIn, Facebooku, Instagramie i Youtubie. Wszystkie programy Fundacji pomagają bezpłatnie.