Jubileusz miedziowego giganta - 60 LAT KGHM POLSKA MIEDŹ

2021-05-01 0:05 Materiał partnerski
KGHM 60 lecie
Autor: Materiały prasowe

KGHM Polska Miedź wydobyło ponad miliard ton urobku i wyprodukowało 20 mln ton miedzi. Obecne zasoby pozwalają na dalszą pracę przez kolejne dekady, ale KGHM chce też odzyskiwać miedź już raz wykorzystaną. Spółka obchodzi właśnie okrągły jubileusz 60 lat istnienia.

Odkrywając złoża miedzi, Jan Wyżykowski i jego zespół odmienili los tej części Dolnego Śląska. Miedź zmieniła życie kolejnych generacji mieszkańców okolic Sieroszowic, Głogowa,Lubina, Legnicy i Polkowic. Dzięki odkryciu stworzono od podstaw innowacyjny ośrodek wydobywczy – Zagłębie Miedziowe. Rozpoczął się proces powstawania miedziowej potęgi Polski. Zbudowano KGHM Polska Miedź S.A. – nowoczesną firmę, która zapewnia dziś pracę ponad 34 tys. pracownikom w Polsce, Kanadzie, USA i Chile. 60. urodziny będą obchodzone uroczyście, ale skromnie. Powodem jest sytuacja epidemiczna i wynikające z niej obostrzenia sanitarne. Część wydarzeń i uroczystości KGHM musiało przenieść do sieci. Już 30 kwietnia na utworzonym przez KGHM kanale na YouTube i poprzez stronę internetową było można obejrzeć specjalny jubileuszowy program filmowy. Audycja zawierała m.in. materiały o historii i działaniu KGHM. Na widzów czekała też pewna niespodzianka i specjalne życzenia. W maju, także w formule online, pokazana zostanie Akademia Jubileuszowa, podczas której zostaną wręczone odznaczenia państwowe wyróżnionym pracownikom. W pierwszym tygodniu maja budynki oddziałów KGHM zostaną podświetlone grafiką przygotowaną specjalnie na Jubileusz. Na pracowników i ich rodziny czekają m.in. konkursy – np. KGHM Oczami dziecka, Olimpiada międzyzakładowa, konkurs z aplikacją na MIEDZI oraz specjalne wydanie gazety z pamiątkowym gadżetem. W czerwcu w Sieroszowicach, czyli tam, gdzie Jan Wyżykowski odkrył złoża rudy miedzi, zostanie umieszczona kapsuła czasu. Znajdą się w niej pamiątki związane z działalnością KGHM i przedmioty nawiązujące do aktualnych wydarzeń i trendów. Na programistów czekają dwa hecathony, w tym jeden dotyczący programowania gier – Miedź JAM.

60 lat KGHM
Autor: Materiały prasowe
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze