Kaczyński goni Komorowskiego. SONDAŻ prezydencki

2014-01-27 3:00

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w ten weekend, to wygrałby je Bronisław Komorowski (62 l.), który w drugiej turze pokonałby Jarosława Kaczyńskiego (65 l.). Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez serwis eWybory.eu.

Podobno niedługo Jarosław Kaczyński ma ogłosić, że w 2015 r. wystartuje w wyborach prezydenckich. Decyzja PiS w tej sprawie została już podjęta. Tak przynajmniej twierdzi tygodnik "wSieci".

Według grudniowego sondażu pracowni Estymator Komorowski wygrałby z Kaczyńskim już w pierwszej turze. Jednak styczniowe badanie serwisu eWybory.eu pokazuje, że prezes PiS odrabia dystans w rywalizacji o najważniejsze stanowisko w państwie. Według tego sondażu Komorowski w pierwszej turze zdobyłby 32,3 proc. głosów, a Kaczyński - 25,4 proc. Trzecie miejsce zająłby Ryszard Kalisz (57 l.; 15,8 proc.), a kolejne Jarosław Gowin (53 l.; 7,3 proc.) i Leszek Miller (68 l.; 6,1 proc.). Z kolei drugą turę wygrałby obecny prezydent, zdobywając 59,1 proc. głosów. Prezes PiS odnotowałby wynik 40,9 proc.

W sondażu, przeprowadzonym metodą wywiadu ulicznego w dniach 20-25 stycznia, przepytano 1000 dorosłych Polaków.

Zobacz też: Najnowszy sondaż: PiS przed PO! Partia Kaczyńskiego ma aż 10 procent przewagi!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE