Komisja ds. weryfikacji tez o KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ wezwie Antoniego MACIEREWICZA

2012-12-31 10:43

Kilka dni temu na antenie TVP INFO szef Państwowej Komisji Wypadków Lotniczych i były wiceszef komisji Millera Maciej Lasek  zapowiedział, że w styczniu prace rozpocznie komisja, której głównym celem będzie weryfikacja tez dotyczących katastrofy smoleńskiej. Zweryfikuje ona m.in. tezę stawianą przez przez polityka PiS Antoniego Macierewicza, który twierdzi, że przyczyną katastrofy prezydenckiego Tu-154M był wybuch.

Lasek twierdzi, że "Każdą hipotezę dotyczącą wypadku można przedstawić opinii publicznej, nawet jeśli nie ma się odpowiedniej ilości danych". - W styczniu pracę rozpocznie komisja, której zadaniem będzie weryfikowanie tych tez - zapowiedział na antenie TVP INFO szef PKBWL.

Skrytykował on także tezy parlamentarnej komisji Antoniego Macierewicza, który utrzymuje, że przyczyną katastrofy smoleńskiej był wybuch. - Mam wrażenie, że próbujemy obalać hipotezy, które są stawiane na podstawie kilku zdjęć. Niewykluczone, że jeżeli zespół w styczniu rozpocznie pracę, to komisje parlamentarne zostaną zaproszone do dyskusji i poproszone o dokładne wyjaśnienie na jakiej podstawie wyciągały podobne wnioski - powiedział Lasek.

- Niestety często wśród parlamentarnych "ekspertyz" mamy do czynienia z brakiem podstawowej wiedzy - stwerdził szef PKBWL.

Czytaj wiecej: Wszystko o katastrofie smoleńskiej!

Nasi Partnerzy polecają