Koronawirus. Polacy szkolą Amerykanów do walki z pandemią!

i

Autor: Getty Images Na zlecenie amerykańskiego rządu polski startup Immersion stworzył platformę, która przeszkoli personel medyczny w Stanach Zjednoczonych.

Koronawirus. Warszawiacy szkolą Amerykanów do walki z pandemią!

2020-04-27 5:32

Na zlecenie amerykańskiego rządu polski startup Immersion stworzył platformę, która przeszkoli personel medyczny w Stanach Zjednoczonych. Aplikacja ma zwiększyć bezpieczeństwo lekarzy i ujednolicić wiedzę odnośnie użytkowania ubrań ochronnych we wszystkich stanach.

Aplikacja szkoleniowa dla amerykańskiego rządu powstała na warszawskim Ursynowie w zaledwie kilka dni. - Jej głównym celem jest przekazanie kluczowej wiedzy pracownikom medycznym odnośnie użytkowania ubrań ochronnych oraz ujednolicenie wiedzy medycznej pomiędzy szpitalami we wszystkich stanach w kraju - podkreśla Piotr Baczyński, CEO Immersion.

Projekt powstał we współpracy z polsko-amerykańską Fundacją Alliance for Innovation oraz Amerykańskim Departamentem ds. Weteranów (United States Department of Veteran Affairs). Wkrótce aplikacja będzie dostępna także w Polsce.

Czego uczy aplikacja?

Dzięki wykorzystaniu nowych technologii udało się stworzyć interaktywne doświadczenie obrazujące kluczowe zasady dotyczące prawidłowego nakładania i zdejmowania odzieży ochronnej. USA zależało na ujednoliceniu zasad, aby móc w jasny i przystępny sposób szkolić osoby znajdujące się na pierwszej linii frontu, które codziennie narażone są na bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi.

- Z tego powodu pojawiła się pilna potrzeba stworzenia szybkiego i skutecznego kursu z zakresu używania ubrania ochronnego, czyli masek, peleryn ochronnych, rękawiczek i innych, ponieważ ich niewłaściwe stosowanie jest jedną z głównych przyczyn zachorowań - mówi Piotr Baczyński, CEO Immersion.

Warto też wiedzieć: 

Aplikacja stworzona przez Polaków na zlecenie rządu amerykańskiego

i

Autor: materiały prasowe


- Stworzona w tak krótkim czasie aplikacja, uzyskały wśród liderów Veteran Health System ogromne uznanie i bardzo pozytywną opinię. Wierzę, że jest to znakomity początek szerokiej współpracy polskiej, innowacyjnej firmy z federalną instytucją, która prowadzi opiekę nad 6 milionami amerykańskich weteranów - podkreśla prof. Michael Czekajlo, Co-Chairman AFI i pracownik Veteran Health System.

- Aplikacja będzie także dostępna w Polsce. Po przetłumaczeniu zostanie ona rozesłana do lekarzy przez Naczelną Izbę Lekarską - dodaje Piotr Baczyński, CEO Immersion.

Aplikacja jest dostępna pod tym adresem us.emergency.training

Przeczytaj też:

Źródło: Koronawirus. Warszawiacy szkolą Amerykanów do walki z pandemią!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki