Aplikacja szkoleniowa dla amerykańskiego rządu powstała na warszawskim Ursynowie w zaledwie kilka dni. - Jej głównym celem jest przekazanie kluczowej wiedzy pracownikom medycznym odnośnie użytkowania ubrań ochronnych oraz ujednolicenie wiedzy medycznej pomiędzy szpitalami we wszystkich stanach w kraju - podkreśla Piotr Baczyński, CEO Immersion.
Projekt powstał we współpracy z polsko-amerykańską Fundacją Alliance for Innovation oraz Amerykańskim Departamentem ds. Weteranów (United States Department of Veteran Affairs). Wkrótce aplikacja będzie dostępna także w Polsce.
Czego uczy aplikacja?
Dzięki wykorzystaniu nowych technologii udało się stworzyć interaktywne doświadczenie obrazujące kluczowe zasady dotyczące prawidłowego nakładania i zdejmowania odzieży ochronnej. USA zależało na ujednoliceniu zasad, aby móc w jasny i przystępny sposób szkolić osoby znajdujące się na pierwszej linii frontu, które codziennie narażone są na bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi.
- Z tego powodu pojawiła się pilna potrzeba stworzenia szybkiego i skutecznego kursu z zakresu używania ubrania ochronnego, czyli masek, peleryn ochronnych, rękawiczek i innych, ponieważ ich niewłaściwe stosowanie jest jedną z głównych przyczyn zachorowań - mówi Piotr Baczyński, CEO Immersion.
Warto też wiedzieć:
- Jakie są najlepsze i najgorsze maski ochronne dla okularników
- Jak samodzielnie uszyć maskę?
- Jak w 1 minutę zrobić przyłbicę za 50 groszy?
- Stworzona w tak krótkim czasie aplikacja, uzyskały wśród liderów Veteran Health System ogromne uznanie i bardzo pozytywną opinię. Wierzę, że jest to znakomity początek szerokiej współpracy polskiej, innowacyjnej firmy z federalną instytucją, która prowadzi opiekę nad 6 milionami amerykańskich weteranów - podkreśla prof. Michael Czekajlo, Co-Chairman AFI i pracownik Veteran Health System.
- Aplikacja będzie także dostępna w Polsce. Po przetłumaczeniu zostanie ona rozesłana do lekarzy przez Naczelną Izbę Lekarską - dodaje Piotr Baczyński, CEO Immersion.
Aplikacja jest dostępna pod tym adresem us.emergency.training
Przeczytaj też:
- Naukowcy z Krakowa w światowej czołówce. Badają "żywy lek" dla chorych na COVID-19
- Polacy zbadają, czy szczepienia przeciw gruźlicy chronią przed koronawirusem
- Szczecin: Podano osocze ozdrowieńca pierwszej pacjentce z koronawirusem
Porady eksperta