Koronawirus w Polsce. Gdzie zamknięte cmentarze na 1 listopada 2021? Zależy od regionu

2021-10-19 9:26
Koronawirus w Polsce. Gdzie zamknięte cmentarze na 1 listopada 2021? Zależy od regionu
Autor: jozefbabij/cc0/Pixabay.com Koronawirus w Polsce. Gdzie zamknięte cmentarze na 1 listopada 2021? Zależy od regionu

Koronawirus w Polsce. Czy cmentarze będą zamknięte na 1 listopada 2021? Jak powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, nie będzie decyzji o ograniczeniu dostępu do wszystkich nekropolii naraz w całym kraju, ale lokalnie cmentarze na 1 listopada 2021 mogą zostać zamknięte. Od czego to zależy? Kryteriów jest kilka.

Koronawirus w Polsce. Gdzie zamknięte cmentarze na 1 listopada 2021? Zależy od powiatu

Czy w związku z epidemią koronawirusa w Polsce cmentarze na 1 listopada 2021 będą zamknięte? Jak powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, jest taka ewentualność, ale może to dotyczyć tylko danego regionu lub powiatu. Na pewno nie zostanie podjęta decyzja o ograniczeniu dostępu do nekropolii dla całego kraju. O tym, czy lokalnie cmentarze na 1 listopada 2021 będą zamykane, przesądzi kilka czynników. Jak dodaje Kraska, będzie to zależeć m.in. od liczby nowych zakażeń, liczby osób hospitalizowanych w powiecie, województwie czy też liczby osób zaszczepionych. Ministerstwo Zdrowia ma "reagować punktowo", a generalnie wszystko będzie zależeć od tego, jaka będzie wyglądała epidemii koronawirusa w Polsce w najbliższych dwóch tygodniach. Prognozy nie są niestety najlepsze, bo utrzymuje się tendencja wzrostowa dotycząca łącznej liczby zakażeń. Jak to może wpłynąć na zamykanie cmentarzy na 1 listopada 2021?

- Decyzji całościowych, obejmujących cały kraj nie będziemy podejmować, będziemy starali się reagować punktowo, jeżeli będzie zła sytuacja w danym powiecie, te restrykcje będziemy wprowadzać - powiedział Programowi 1 Polskiego Radia Kraska.

Czytaj też: Szczepienia przeciw koronawirusowi. Trzecia dawka dla dorosłych. Wytyczne

Czytaj też: Szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Kiedy szczepienie od piątego roku życia?

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Gigantyczny wzrost zakażeń. Co się do licha dzieje?

Sonda
Czy boisz się czwartej fali koronawirusa?
Błędy medyczne, prawa i obowiązki lekarzy oraz pacjentów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE