Koronawirus w Polsce: Szpitale mogą odetchnąć! Więcej wolnych łóżek i respiratorów

2021-04-18 11:59 Michał Michalak
Koronawirus w Polsce: Szpitale mogą odetchnąć! Więcej wolnych łóżek i respiratorów
Autor: Beata Olejarka/Super Express Koronawirus w Polsce: Ile dziś (19.04) nowych zachorowań? Jak wygląda sytuacja w woj. kujawsko-pomorskim? [RAPORT 19.04]

Ostatnie dni w walce z epidemią koronawirusa w Polsce przynoszą coraz lepsze wieści. W niedzielę odnotowano nieco ponad 12 tys. zakażeń COVID-19, czyli najmniej od poniedziałku 12 kwietnia, gdy jednak przeprowadzono jeszcze mniej testów. Widać to również w polskich szpitalach, bo z powodu zmniejszenia się liczby pacjentów zakażonych koronawirusem siłą rzeczy zwiększyła się pula wolnych łóżek i respiratorów, co na pewno trochę odciąży placówki.

Koronawirus w Polsce: Szpitale mogą odetchnąć! Więcej wolnych łóżek i respiratorów

Epidemia koronawirusa w Polsce w ostatnich dniach znacząco zwolniła. Po tym jak jeszcze kilka tygodni temu notowaliśmy 35 tys. zakażeń dziennie, w najnowszym raporcie ich liczba spadła do 12 153 przypadków na ponad 65,4 tys. testów. To drugi najlepszy wynik w tym tygodniu - w poniedziałek 12 kwietnia zachorowań było nieco ponad 12 tys., choć warto przypomnieć, że liczba testów była również mniejsza.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce, 18 kwietnia. Ile jest dziś zakażeń? [RAPORT, 18.04.2021]

Dzięki ostatnim spadkom liczby zakażeń koronawirusem powoli poprawia się polskich szpitali, który w niektórych placówkach była do niedawna dramatyczna. Jeszcze na początku tego tygodnia Ministerstwo Zdrowia informowało, że zajętych było prawie 34 tys. łóżek i niespełna 3,5 respiratorów. W ciągu 7 dni liczba zajętych łóżek zmniejszyła się do 31 270 - z czego w czasie ostatnich dwóch dni o ponad 1,5 tys. - natomiast liczba zajętych respiratorów wynosi na dziś 3 359. Znacznie zmniejszyła się także liczba osób objętych kwarantanną, która spadła w ciągu tygodnia z 362 823 do 292 124. Od początku epidemii koronawirusa w Polsce wyzdrowiało przeszło 2,3 mln osób.

Czytaj też: Grotniki. 13-latka z Wielkopolski zagrała przy grobie Krzysztofa Krawczyka. WZRUSZAJĄCE POŻEGNANIE!

Czytaj też: Płock. Uprawiała seks, by szantażować kochanków? Wiceprezes Inwestycji Miejskich się tłumaczy [WIDEO]

Czytaj też: Trzech ZABIŁ piorun. Dwóch zmarło z powodu ran. Tragedia, która wstrząsnęła Studzieńcem

Szczepionek wystarczy dla wszystkich

We Włocławku podpalono punkt badań COVID-19
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze