QUIZ. Louis de Funes. Znacie wszystkie wcielenia geniusza komedii?

2021-04-05 9:16
Geniusz komedii - znacie wszystkie wcielenia Louisa de Funesa? [QUIZ]
Autor: Marisa Rastellin/domena publiczna/Wikimedia Commons Louis de Funes w 1970 r.

Louis de Funes. Znacie wszystkie wcielenia geniusza komedii? Francuski aktor zmarł w 1983 r., ale pozostawił po sobie bogatą spuściznę. Filmy z jego udziałem biły rekordy popularności na całym świecie i do tej pory są często przypominane przez różne stacje telewizyjne. Wielka sława spłynęła na Louisa de Funesa z chwilą, gdy wcielił się w postać sierżanta Ludovica Cruchota z serii filmów o przygodach francuskich żandarmów.

QUIZ. Louis de Funes. Znacie wszystkie wcielenia geniusza komedii?

Louis de Funes był bez wątpienia geniuszem komedii, więc odpowiadając na nasze pytania, na pewno nieraz uśmiechniecie się przed nosem, przypominając sobie zabawne gagi, którymi podbijał serca publiczności na całym świecie. Przekonajcie się, ile wiecie o jednym z najsłynniejszych aktorów komediowych wszech czasów.

W jakie postacie wcielał się Louis de Funes? Jakie są pamiętne sceny z jego udziałem? Które filmy przyniosły mu największy rozgłos? Te i wiele innych pytań znajdziecie w naszym quizie. Czy lubicie popisy francuskiego geniusza komedii? Jeśli tak, bez trudu odpowiecie na pytania dotycząca Louisa de Funesa i jego kariery.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE