Lekarze odetną 10-latce pół mózgu, aby mogła żyć normlanie

2015-07-10 18:01

10-letnia Julia Kołodziej cierpi na rzadką i naprawdę ciężką - zapalenie mózgu Rasmussena. Przez nią dziewczynka cierpi na ciągłe ataki padaczki i ma ogromne problemy z poruszaniem się. A to chyba jest dla niej najbardziej bolesne, ponieważ zanim obudził się w niej atak padaczkowy była bardzo energicznym dzieckiem. Szansę na normalne życie da jej operacja wycięcia lewej półkuli mózgu.

Julia Kołodziej ma zaledwie 10 lat. Jeszcze w styczniu tego roku żyła normalnie jak każde dziecko w jej wieku. Jednak pewnego dnia obudził ją atak padaczkowy i od tamtej pory życie dziewczynki i jej rodziny zamieniło się w piekło. Ataki padaczki stawały się coraz bardziej uciążliwe, gdyż pojawiały się czasami nawet co minutę. Okazało się, że 10-latka cierpi na niezwykle rzadką i ciężką chorobę - zapalenie mózgu Rasmussena. Objawia się ona drgawkami, napadami padaczki i postępującym porażeniem mięśni. U Julii choroba zaatakowała lewą półkulę mózgu. Marzeniem dziewczynki jest szybki powrót do zdrowia. Pragnie znowu jeździć na rowerze, pływać na desce i bawić się z rówieśnikami. Oczywiście jest nadzieja dla dziecka na powrót do pełnego zdrowia. To operacja polegająca na wycięciu lewej półkuli mózgu. A następnie wymagana jest długotrwała i droga rehabilitacja. Rodzice Julii zdobyli już pieniądze na operację. potem będą potrzebowali środków na rehabilitację.

Zobacz: Pomóżmy małemu Kajtkowi: 6 mln złotych, aby dziecko przestało cierpieć

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE