Libertas wyleciał z Sejmu

2009-05-14 14:58

Choć Libertas przedstawicieli w polskim parlamentem nie ma, to chętnie korzystał z sejmowych sal konferencyjnych. Teraz eurosceptycy będą musieli znaleźć sobie inne miejsce. Marszałek Bronisław Komorowski postanowił, że dłużej kampanii wyborczej na Wiejskiej prowadzić nie będą.

Wszystko przez nową regulację, zgodnie z którą z sejmowych sal będą mogły korzystać wyłącznie "organa Sejmu". W praktyce oznacza to, że konferencje prasowe w budynku parlamentu będą organizować teraz jedynie kluby i koła poselskie, senatorowie i posłowie niezrzeszeni oraz marszałkowie.

Jeszcze w tym tygodniu do grupy tej należał również Libertas, który choć w Sejmie ani Senacie przedstawicieli nie ma, to uzyskał specjalną zgodę na korzystanie z sal konferencyjnych. Czwartkowe rozporządzenie jest jednak równoznaczne z cofnięciem tego pozwolenia.

Na komentarz Libertasu nie trzeba było długo czekać. - Marszałek Komorowski zachował się jak polityczny gangster - skwitował sprawę Artur Zawisza i dodał, że w tej sytuacji konferencji jego partii w Sejmie więcej nie będzie.

Jeśli jednak zmieniłby zdanie, jego zwolennicy znaleźli już lukę prawną w nowej regulacji. Libertas może poprosić o "wynajęcie" sali jednego z posłów lub senatorów. Ten natomiast może zaprosić na swoją konferencję polityków Libertasu. Biuro Prasowe Sejmu nie ma bowiem prawa ingerować w treść spotkań.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE