Lublin: W sobotę zawyją SYRENY ALARMOWE! Co oznacza ten sygnał? [SYRENY 1 SIERPNIA]

2020-08-01 15:19 Marek Targoński
Lublin: W sobotę zawyją SYRENY ALARMOWE! Co oznacza ten sygnał? [SYRENY 1 SIERPNIA]
Autor: pixabay.com/Bru-nO

W sobotnie popołudnie w całym Lublinie zawyją syreny alarmowe. Co oznacza ten sygnał? Dlaczego wyją syreny alarmowe? Nie bądźcie zaskoczeni! W sobotę, 1 sierpnia głośny, donośny dźwięk syren będzie można usłyszeć w Lublinie i w całym regionie. Co oznacza?

W sobotę, 1 sierpnia w całym Lublinie zawyją syreny alarmowe! Nie bądźcie zaskoczeni. Donośny sygnał emitowany o godz. 17.00 to forma uczczenia kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z 1944 roku. W godzinę „W” w Lublinie i całym regionie zabrzmi dźwięk syren.

Lublin, 1 sierpnia. Syreny alarmowe i obchody rocznicy Powstania Warszawskiego

W Lublinie o rocznicy Powstania Warszawskiego przypomni nie tylko dźwięk syren, ale też uroczystości na Placu Litewskim i w Kościele Garnizonowym. Sprawdźcie program obchodów!

Program lubelskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego i Akcji „Burza” na Lubelszczyźnie – Lublin, 1 sierpnia 2020

  • godz. 17.00: dźwięk syren, odegranie hymnu narodowego RP, powitanie uczestników uroczystości, wystąpienia okolicznościowe, złożenie kwiatów na płycie Pomnika Nieznanego Żołnierza i zapalenie zniczy;
  • godz. 17.45: przejazd zamówionym autobusem z przystanku MPK Plac Litewski na przystanek KUL;
  • godz. 18.00: msza św. w intencji Powstańców Warszawskich oraz uczestników Akcji „Burza” poległych, zmarłych i żyjących, z udziałem pocztów sztandarowych, w kościele cywilno-wojskowym przy Alejach Racławickich 20;
  • godz. 19.00: wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych, wojskowych i powstańczych z Orkiestrą Wojskową w Lublinie, plac przy kościele.

Lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej, który jest współorganizatorem sobotnich uroczystości, zaprasza do wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych, wojskowych i powstańczych po mszy w Kościele Garnizonowym. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna będzie Orkiestra Wojskowa w Lublinie. Dla wszystkich chcących dołączyć do wspólnego śpiewu przygotowane będą śpiewniki oraz mała niespodzianka – zachęcają organizatorzy.

Muzeum Powstania Warszawskiego ponownie otwarte dla zwiedzających

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze