Ludwik Dorn wraca do PiS! Będzie autonomicznym współpracownikiem

2010-12-07 14:31

Tego nikt się nie spodziewał! Skłócony z Jarosławem Kaczyńskim, były „trzeci bliźniak” pojednał się z PiS. Niezależny poseł Ludwik Dorn wystartuje w wyborach parlamentarnych w 2011 roku z listy PiS. Polityk nie wraca jednak do partii Kaczyńskiego, będzie tylko autonomicznym współpracownikiem.

Rozłam w PiS, a teraz zgoda po trwającym od ponad trzech lat konflikcie? Ludwik Dorn, była prawa ręka Jarosława i Lecha Kaczyńskich popadł w niełaskę prezesa PiS po przegranych wyborach parlamentarnych w 2007 roku.

Polityk ośmielił się krytykować lidera partii za „wodzowskie” zarządzanie. Dwa lata temu były wiceprezes PiS wyleciał z partii. Teraz Dorn staje obok szefa klubu parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka i mówi z przekonaniem, że w tej i następnej kadencji Sejmu będzie współpracował z formacja Kaczyńskiego.

Przeczytaj koniecznie: Dorn, były wiceprezes PiS: Nie wrócę do partii Kaczyńskiego. Sam się nie wyrzuciłem

Niezależny poseł zawarł z PiS umowę polityczną i będzie autonomicznym współpracownikiem. W 2011 roku wystartuje z listy partii w wyborach parlamentarnych. Jeszcze przed kampanią wyborczą  będzie wspierał PiS w „jeszcze donośniejszym krytykowaniu gnuśnego rządu”.

O powrocie do partii Kaczyńskiego nie ma jednak mowy chyba, że poseł sam się na to zdecyduje. Dorn jako autonomiczny współpracownik PiS nie będzie mógł należeć do żadnego klubu ani koła poselskiego popierającego rząd.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE