Machała o Niemcach

2011-12-06 3:00

O postrzeganiu Niemców w Polsce i Polaków w Niemczech, a także o reformach w Unii Europejskiej. Syn posłanki PO Joanny Fabisiak (61 l.), dziennikarz Tomasz Machała (33 l.) przeprowadził aż dwa ambitne wywiady.

Rozmawiał z pisarzem Andrzejem Stasiukiem (51 l.) i francuskim politologiem Dominikiem Moisim (65 l.). - Czy Polska na dużej europejskiej scenie odgrywa teraz jakąś rolę? Czy tylko udaje, że odgrywa? - drąży znany z zadawania trudnych pytań Machała w najnowszym "Wprost".

- Polska dzięki swojej energii, dynamizmowi, zaczęła odgrywać ostatnio znaczącą rolę. Radzicie sobie lepiej niż reszta regionu - odpowiada synowi posłanki francuski politolog. Wielka polityka to także temat rozmowy znanego dziennikarza ze Stasiukiem. - Widzi pan, co się dzieje po przemówieniu Radosława Sikorskiego (48 l.)? PiS żąda Trybunału Stanu i dymisji - pyta dociekliwie Machała. Ale pisarz nie daje się wciągnąć w polityczną przepychankę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE