Marta Kaczyńska: Władze Warszawy UTRUDNIAJĄ upamiętnianie ofiar poległych pod Smoleńskiem

2011-04-06 12:18

Córka tragicznie zmarłej pod Smoleńskiem prezydenckiej pary jest patronką obchodów „Tygodnia Pamięci Narodowej” w Chicago, podczas którego Polonia uczci pamięci ofiar katastrofy. Z tej okazji wysłała do naszych rodaków za oceanem list, w którym dziękuje za uroczystość. Przy okazji Marta Kaczyńska atakuje władze Warszawy, które nie pozwalają czcić zmarłych pasażerów Tu-154M, usuwają znicze, kwiaty, zdjęcia Lecha i Marii Kaczyńskich.

Pierwsza rocznica tragicznego lotu prezydenckiego tupolewa do Smoleńska będzie obchodzona nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Polonia w Chicago uczci pamięć zmarłych „Tygodniem Pamięci Narodowej”. Patronat nad uroczystościami w USA objęła Marta Kaczyńska.

Portal wpolityce.pl opublikował list córki pierwszej pary do rodaków w Stanach, w którym wyraża wdzięczność za te obchody. Zwraca także uwagę na fakt, że w Warszawie podobne na drodze podobnych inicjatyw stają władze stolicy. Marta Kaczyńska nawiązuje tym samym do szeroko krytykowanej akcji pośpiesznego sprzątania zniczy i kwiatów po „Marszach Pamięci”, które odbywają się każdego 10. dnia miesiąca.

Patrz też: Kaczyński: Już nigdy nie będę szczęśliwy. Nie pogodzę się ze stratą brata, a żałoba będzie trwała zawsze

Zdaniem Kaczyńskiej urzędnicy z miejskiego ratusza skutecznie „utrudniają  wspólne przeżywanie pierwszej rocznicy tej najtragiczniejszej w dziejach powojennej Polski katastrofy. Przytacza przykład jak sprzed Pałacu Prezydenckiego gaszone i wyrzucane są znicze oraz „wszelkie przejawy czci dla zmarłych”.

Donosi Polonii w Chicago, że miasto nie zgodziło się na koncert w rocznicą katastrofy, a radni są przeciwko wywieszaniu flag 10 kwietnia.Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE