Matka zakopanego noworodka zatrzymana. Ma czworo dzieci. NOWE szczegóły

2014-01-09 9:39

Policja zatrzymała 40-latkę z Kędzierzawic, na której podwórku odkopano zwłoki noworodka. Prokuratorzy nie mają wątpliwości, że kobieta w ubiegłym roku była w ciąży. Teraz chcą ustalić, czy dziecko urodziło się żywe.

Jak podaje RMF FM, śledczy ustalili już, że ciąża kobiety trwała do 27. tygodnia. Teraz badają, czy dziecko urodziło się żywe i czy miało szanse przeżycia.

40-latka ma jeszcze czworo dzieci w wieku od 9 do 15 lat. Od 2000 roku rodzina jest pod opieką kuratora. Szefowa ośrodka pomocy w Nasielsku w rozmowie z dziennikarzem RMF FM przyznała, że  to rodzina z problemami, ale nie patologiczna.

Zwłoki na podwórku

O makabrycznym odkryciu w Kędzierzawicach niedaleko Nasielska na Mazowszu pierwsze poinformowało radio RMF FM. Jak ustaliła reporterka, znaleziono tam zakopane ciało dziecka. Zwłoki były zakopane na podwórku.

Informację potwierdziła w TVN24 prokurator Jolanta Świdnicka z Prokuratury Rejonowej w Pułtusku: - W dniu wczorajszym na terenie miejscowości Kędzierzawice ujawniono zwłoki noworodka. Postępowanie w tej sprawie było prowadzone od listopada ubiegłego roku - poinformowała.

Jak pisze portal, zawiadomienie w tej sprawie złożył Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Śledczy nie ujawniają szczegółów, jednak Świdnicka przyznała, że przesłuchano rodzinę zamieszkującą posesję, na której znaleziono martwe dziecko.

- Zaplanowana jest sekcja zwłok, która ustali wszystkie szczegóły dotyczące wieku dziecka, jak również okoliczności dotyczących bezpośredniej przyczyny zgonu - powiedziała na antenie TVN24.

 

- W dniu wczorajszym na terenie miejscowości Kędzierzawice, jest go gmina Nasielsk, ujawniono zwłoki noworodka - mówiła prokurator Jolanta Świdnicka z Prokuratury Rejonowej w Pułtusku. - Postępowanie w tej sprawie było prowadzone od listopada ubiegłego roku - dodała.
Zawiadomienie w tej sprawie złożył Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jak przyznała Świdnicka, czynności śledcze zostały przeprowadzone w środę pod osobistym nadzorem prokuratora. - Na posesji zostały znalezione zakopane zwłoki dziecka.
Biegli: noworodek znaleziony w Białymstoku został zamordowany
Noworodek,... czytaj dalej »
Należało do rodziny?
Śledczy, z uwagi na prowadzone postępowanie, nie chcą zdradzać szczegółów sprawy. Jak przyznała Świdnicka, został przeprowadzony już "szereg czynności", w tym przesłuchano rodzinę zamieszkującą posesję, na której znaleziono martwe dziecko.
Świdnicka przyznała, że istnieje podejrzenie, że dziecko należało do małżeństwa zamieszkującego przeszukaną posesję.
- Zaplanowana jest sekcja zwłok, która ustali wszystkie szczegóły dotyczące wieku dziecka, jak również okoliczności dotyczących bezpośredniej przyczyny zgonu - dodaje Świdnicka.