Mocny start "Kolejorza"

2009-08-02 21:46

Od pewnego zwycięstwa z Piastem Gliwice rozpoczęli nowy sezon Ekstraklasy piłkarze Lecha Poznań. Podopieczni Jacka Zielińskiego rozstrzelali rywali w ciągu zaledwie 15 minut. Lech na starcie Ekstraklasy pokonał Piasta 3:1.

Bohater spotkania: Sławomir Peszko

Skrzydłowy Lecha Poznań za grę w pierwszej połowie mógł spotkać się ze słowami krytyki, ale w drugiej części gry wziął udział w dwóch najważniejszych akcjach Lecha. Najpierw w 51. minucie gry otworzył wynik spotkania, a kilka minut później zaliczył świetną asystę przy trafieniu Hernana Rengifo.

0:1 Sławomir Peszko 51
Szybka akcja Lecha. Robert Lewandowski przed polem karnym zagrał na prawo do Sławomira Peszki. Ten mimo błędu przy przyjęciu piłki, po chwili zrehabilitował się mierzonym uderzeniem w stronę długiego słupka.

0:2 Hernan Rengifo 59
Sławomir Peszko dośrodkował z prawej strony tuż za plecy Macieja Michniewicza, gdzie czaił się Hernan Rengifo. Peruwiańczyk pewną główką pokonał Szmatułę. Trafienie okupił jednak krwią, bowiem przy uderzeniu rozciął sobie skórę pod prawym okiem. Na boisko wrócił po kilku minutach z prowizorycznym opatrunkiem.

0:3 Jakub Wilk 66
Świetny przerzut Dimitre Injaca minął Macieja Michniewicza. Piłka trafiła z lewej strony pola karnego do Jakuba Wilka, który z zimną krwią pokonał bezradnego Szmatułę. Plasowanym uderzeniem umieścił piłkę w długim rogu jego bramki.

1:3 Roman Maciejak 70
Debiutanckie trafienie w Ekstraklasie Romana Maciejaka. Piast wyprowadził zabójczo skuteczną kontrę - z lewej strony w pole karne dograł Sławomir Szary, Sebastian Olszar przepuścił piłkę do Maciejaka, który strzałem bez przyjęcia pokonał Grzegorza Kasprzika.

Piast Gliwice - Lech Poznań 1:3 (0:0)