Nagroda za pomoc w ujęciu poszukiwanego, który strzelał do policjantów

2013-03-10 13:22

Policja szuka mężczyzny, który podczas kontroli drogowej w Załuskach (woj. mazowieckie) miał strzelać do funkcjonariusza, a następnie próbował go potrącić. W piątek Komenda Powiatowa Policji w Płońsku opublikowała zdjęcie Zbigniewa Czaplickiego, a dziś wyznaczyła nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Policja szuka mężczyzny, który podczas kontroli drogowej w Załuskach (woj. mazowieckie) miał strzelać do funkcjonariusza, a następnie próbował go potrącić. Policja w piątek opublikowała zdjęcie Zbigniewa Czaplickiego, a dziś wyznaczyła nagrodę za wskazanie miejsca pobytu mężczyzny w wysokości 10 tysięcy złotych.

W piątek wieczorem Komenda Powiatowa Policji w Płońsku opublikowała zdjęcie poszukiwanego. Jak wynika z listu gończego Zbigniew Czaplicki urodził się 28. lutego 1975 roku i jest zameldowany w Wielbarku (woj. warmińsko-mazurskie).

- Podejrzany jest o to, że w czwartek (07.03.br.), w celu zmuszenia funkcjonariusza policji do zaniechania przeprowadzenia czynności służbowej dokonał czynnej napaści na tego funkcjonariusza w ten sposób, że oddał do niego strzał z broni palnej posiadanej bez wymaganego zezwolenia, a następnie usiłował potrącić go kierowanym przez siebie pojazdem - czytamy w liście.

Osoby, które posiadają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt pod numerem alarmowym 997 lub 112.