Nowa teoria Macierewicza: Tupolew nie obrócił się po uderzeniu w drzewo. Dowód – zdjęcia satelitarne

2010-12-09 10:37

Antoni Macierewicz przedstawia nowa teorię dotyczącą katastrofy pod Smoleńskiem. Oczywiście skrajnie różną od początkowych ustaleń. Szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej twierdzi, że Tu-154M wcale nie przewrócił się „na plecy” przed uderzeniem w ziemię i pokazuje zdjęcia satelitarne ze Smoleńska.

Antoni Macierewicz po powrocie z objazdowej wizyty w USA i Brukseli postanowił zaznaczyć swoją obecność również w Polsce.

Przeczytaj koniecznie:  Macierewicz i Fotyga w USA: Na spotkaniu z Polonią zbierali pieniadze - ZDJĘCIA!

Na specjalnej konferencji prasowej przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej zjawił się z dwoma zdjęciami satelitarnymi – z 5 i 12 kwietnia 2010 roku i zupełnie nowa teorią przebiegu wypadków.

Chodzi o to, że zdaniem Antoniego Macierewicza prezydencki tupolew wcale nie przewrócił się „na plecy” po zderzeniu z brzozą. Zdjęcia satelitarne pokazujące teren lotniska przed i po katastrofie mają to potwierdzać. Na fotografiach z 12 kwietnia widać podobno dwie wyraźne bruzdy, które – zdaniem Macierewicza – zostawiło podwozie maszyny.

- Te zdjęcia przesądzają o nieprawdziwości tezy, jaką przedstawiła komisja pani Anodiny o tym, że samolot się odwrócił i uderzył plecami, odwrotną stroną. Tak nie było" – grzmiał poseł PiS.

Patrz też: Marta Kaczyńska w Brukseli o Smoleńsku: Niszczyli wrak, dowody. Zacierali ślady

- Co później się działo, nie chcę o tym przesądzać, ale niewątpliwie nie miało miejsca odwrócenie się samolotu na skutek uderzenia w tę słynną brzozę – podkreślał Antoni Macierewicz.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany