Obrazy młodych artystów na dworcach!

i

Autor: Materiały prasowe

Projekt ”Stacja Kultura”

Obrazy młodych artystów na dworcach!

2023-08-10 15:07 Materiał sponsorowany

Projekt ”Stacja Kultura” – to cykl wystaw prac studentów uczelni artystycznych oraz uczniów szkół plastycznych, którzy wykonali ilustracje wybranych fraszek Marleny Wilbik – dziennikarki i pisarki, która sięgnęła po tę krótką literacką formę zapoczątkowaną przez Jana Kochanowskiego i opisuje nimi współczesny świat.

Obrazy, które powstały z inspiracji jej fraszkami można zobaczyć na dworcach PKP w Katowicach, Krakowie i Częstochowie oraz Lotnisku w Radomiu. I będą tam pokazywane go grudnia. Założeniem projektu „Stacja Kultura” jest propagowanie wiedzy na temat sztuki oraz twórczości młodych artystów szerokiemu kręgowi odbiorców. Każdej wystawie towarzyszy wernisaż.

Obrazy młodych artystów na dworcach!

i

Autor: Materiały prasowe

- W ostatnich latach coraz częściej możemy zauważyć jak sztuka inspiruje, przenika do różnych dziedzin i obszarów życia. Wychodzi z galerii, wykracza poza obszary swojej działalności, wyznacza nowe standardy. Młodzi artyści swoją odmiennością i kreatywnością przyciągają nowych odbiorców sztuki. Ze sztuką możemy obcować niemal wszędzie – pojawia się na ulicach, na ścianach i elewacjach kamienic, w galeriach handlowych czy dworcach kolejowych – mówi Bożena Marczykowska - kurator wystawy „Stacja Kultura” w Radomiu, Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta. - Czy tworzyć też można wszędzie… udowodnili to nasi uczniowie klas młodszych Liceum Sztuk Plastycznych, którzy pod okiem nauczycieli projektowania graficznego podjęli wyzwanie projektu „Stacja Kultura” i stworzyli koncepcje ilustracji do fraszek p. Marleny Wilbik. Choć twórczość pani Marleny nie jest łatwa w odbiorze wśród najmłodszej młodzieży, podjęliśmy to wyzwanie. Udział w projekcie stał się wspaniałą okazją do zaprezentowania dotychczasowego dorobku artystycznego szkoły – ocenia kuratorka.

Projekt realizowany jest pod patronatem artystycznym Klubu Pod Jaszczurami w Krakowie, honorowym Sejmowej Komisji Kultury oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obrazy młodych artystów na dworcach!

i

Autor: Materiały prasowe

„Super Express” jest patronem medialnym wydarzenia. IKR