OC i hulajnoga? Dobrana para dzięki LINK4

i

Autor: Materiały prasowe

OC i hulajnoga? Dobrana para dzięki LINK4

2022-06-28 15:59

Hulajnogi elektryczne szturmem zdobywają ulice miast. Można nimi jeździć także po chodnikach, więc o zderzenie z pieszym czy zaparkowanym autem nietrudno. Choćby dlatego, zanim ruszymy w drogę, warto wykupić polisę OC hulajnogi.

Jedną z ulubionych zabawek dzieci pokochali także dorośli. Popularność hulajnóg w Polsce rośnie wręcz lawinowo. Latem ubiegłego roku liczba hulajnóg elektrycznych dostępnych w wypożyczalniach sięgnęła 38 tysięcy. Kilka miesięcy później było ich już ponad 46 tysięcy. Hulajnogi możemy wypożyczyć w ponad 60 miastach i liczba ta rośnie.

Na czym polega OC dla Ekocyklistów?

Tak ogromny boom na hulajnogi oznacza także coraz więcej zderzeń hulajnogistów z pieszymi, rowerzystami czy autami. Z danych Policji wynika, że tylko w tym roku doszło w Polsce do 72 wypadków z udziałem użytkowników hulajnóg elektrycznych. Ranne zostały 74 osoby, a jedna zginęła.

Inaczej niż w przypadku auta czy motocykla, polskie prawo nie nakazuje wykupić ubezpieczenia OC hulajnogi. Jednak taką po prostu polisę warto mieć – przede wszystkim dla własnego spokoju i bezpieczeństwa. Jeśli do kolizji dojdzie z naszej winy, to my będziemy musieli zapłacić za naprawę uszkodzonego przez nas pojazdu czy koszty leczenia potrąconego pieszego. Nie trzeba chyba dodawać, jak poważnie może to obciążyć nasz budżet. Z ubezpieczeniem OC dla Ekocyklistów w LINK4 śpisz spokojnie – w razie szkody koszt jej usunięcia przejmie ubezpieczyciel.

OC dla Ekocyklistów w LINK4 chroni nas w przypadkach szkód, które można podzielić na dwie kategorie:

  • Rzeczowe (np. uszkodzenie czyjegoś samochodu) – nie tylko, gdy jesteśmy sprawcą kolizji, ale także wtedy, gdy zarysujemy lub w inny sposób uszkodzimy np. pojazd na parkingu. Wówczas ubezpieczenie pokryje koszt wymiany, naprawy czy też lakierowania naruszonego elementu karoserii.
  • Osobowe (np. uszkodzenie ciała osoby trzeciej) – podczas jazdy po ścieżkach rowerowych czy w mieście może się zdarzyć, że najedziemy, potrącimy lub wpadniemy na pieszego, w wyniku czego odniesie on obrażenia.

Czy hulajnogistom opłaca się mieć OC?

Odpowiedź na to pytanie jest jasna: oczywiście, że tak. By dojechać do pracy czy na uczelnię coraz więcej osób przesiada się na e-hulajnogę. Pozwala to oszczędzić czas i pieniądze. Coraz częściej jednak słyszy się o wypadkach z udziałem hulajnóg. Szczególnie latem, gdy hulajnogi masowo pojawiają się na ulicach i chodnikach, zagrożenie tego typu incydentami rośnie.

Najtrudniejszą sytuacją jest potrącenie przechodnia. Sprawca takiego wypadku mierzy się nie tylko z wyrzutami sumienia z powodu wyrządzonej komuś krzywdy, ale musi także ponieść jej konsekwencje finansowe. I właśnie w takiej sytuacji tak przydatne jest OC dla Ekocyklistów, które pokryje koszty odszkodowania, odciążając naszą głowę i portfel.

Dla kogo przeznaczone jest OC dla Ekocyklistów?

Ekocyklista to właściciel jedno lub wielośladowego środka transportu, napędzanego siłą mięśni poruszającej się nim osoby lub za pomocą silnika elektrycznego (warunkiem jest konstrukcja, która ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h). W LINK4 można wykupić OC na rower, hulajnogę elektryczną bądź zwykłą. W ramach polisy otrzymujemy ochronę, gdy poruszając się naszym pojazdem, wyrządzimy szkodę innej osobie lub jej mieniu.

Ile to kosztuje?

Koszt ubezpieczenia dla ekocyklistów ustalany jest indywidualnie na podstawie informacji podanych przy zawieraniu umowy. Składkę można opłacić jednorazowo albo w ratach – w terminach określonych w polisie.

Czy OC Ekocyklisty działa na wypożyczonym pojeździe?

Tak! Możemy śmiało jeździć różnymi hulajnogami wypożyczonymi w dowolnym miejscu w Polsce. OC dla Ekocyklistów chroni bowiem konkretną, wskazaną imiennie osobę i nie ogranicza się do jednego pojazdu.

Dużą zaletą ubezpieczenia w LINK4 jest to, że polisę można wygodnie kupić przez internet lub dzwoniąc na infolinię. Dzięki temu oszczędzamy cenny czas. Na stronie link4.pl dostępny jest kalkulator, który intuicyjnie prowadzi użytkownika przez poszczególne warianty ubezpieczenia i wyliczy całkowity koszt polisy. Możemy też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem.

Ubezpieczenie OC dla Ekocyklistów w LINK4 dostępne tylko w pakiecie z OC lub OC/AC. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl

Materiał powstał we współpracy z Grupą PZU.