NBA. Piorunująca końcówka LeBrona i spółki

2011-05-13 4:00

Niesamowite! Cztery i pół minuty przed końcem spotkania po celnym rzucie Nenada Krsticia Boston Celtics prowadzili z Miami Heat 87:81. To były ich ostatnie punkty w tym meczu. Zespół z Florydy wygrał końcówkę aż 16:0!

Po zwycięstwie 97:87 zakończył rywalizację w półfinale Konferencji Wschodniej, eliminując "Celtów" (wynik serii: 4-1). Bohaterem był tradycyjnie już LeBron James, który w ostatniej kwarcie rzucił 13 punktów. W sumie gwiazdor Miami zdobył 33 pkt, o jeden mniej niż drugi supersnajper Heat - Dwayne Wade.

O krok od finału Konferencji Zachodniej są koszykarze Oklahoma City Thunder. W piątym meczu z Memhpis Grizzlies wygrali 99:72 i prowadzą w rywalizacji 3-2. Najskuteczniejszy w zespole z Oklahomy był Kevin Durant, zdobywca 19 pkt.