Polskie szpitale przyjmują ciężko chorych z zagranicy. "Przyjęliśmy postawę solidarnościową"

2021-10-22 17:26
Polskie szpitale przyjmują ciężko chorych z zagranicy. Przyjęliśmy postawę solidarnościową
Autor: Pixabay Polskie szpitale przyjmują ciężko chorych z zagranicy. "Przyjęliśmy postawę solidarnościową"

Walka z pandemią koronawirusa trwa na całym świecie. W związku z tym wiele państw okazuje sobie solidarność. Do polskich szpitali trafią pacjenci także z zagranicy. Na antenie Radia Zet poinformował o tym minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Liczba zakażeń koronawirusem rośnie na całym świecie. Nie tylko w Polsce notuje się drastyczne wzrosty. W ostatnim czasie minister zdrowia Adam Niedzielski otrzymał wielką prośbę od swojego odpowiednika z Rumunii. - Zostałem poproszony przez ministra zdrowia Rumunii, abyśmy przyjęli pacjentów covidowych do polskich szpitali. W tym momencie przyjęliśmy 3 pacjentów z Rumunii, którzy są w stanie ciężkim - powiedział Niedzielski na antenie Radia Zet. Minister zdrowia dodał, że Polska "przyjęła postawę solidarnością" oraz to, że zgodę na takie działanie wydał premier Mateusz Morawiecki.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że w szpitalach w całej Polsce przebywają 4264 osoby z COVID-19, w tym 353 pacjentów podłączonych do respiratorów. Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 8739 łóżek i 910 respiratorów. Ponadto na kwarantannie przebywa obecnie 181.800 osób. Z przedstawionych w piątek danych resortu zdrowia wynika, że wcałym kraju wyzdrowiało dotąd 2.681.591 zakażonych.

W ciągu ostatniej doby zanotowano 5706 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 10 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 49 osób.

Sonda
Czy polskie szpitale powinny przyjmować chorych z zagranicy?
Sedno Sprawy - Adam Niedzielski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE