królowa śniegu

i

Autor: Materiały prasowe

Dzień Dziecka w Teatrze Capitol

Przenieście się do świata fantazji w weekend 3 - 4 czerwca!

2023-06-02 8:47

Bajkowa scena Teatru Capitol, jak co roku przygotowała mnóstwo atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Z myślą o familijnych spotkaniach z kulturą zaprasza do wspólnego świętowania w weekend 3 - 4 czerwca. Na najmłodszych Widzów czekają aż cztery emocjonujące przedstawienia, które uczą i bawią jednocześnie. Po każdym z nich, Teatr zaprasza Milusińskich na pełne zabawy ani-macje ruchowe. W trakcie animacji rodzice mogą napić się aromatycznej kawy i miło spędzić czas w teatralnym foyer.

Z okazji swojego święta najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w szalonych perypetiach bohaterów spektakli „Brzechwa 2020” i „Projekt Tuwim.” Razem z Gerdą przemierzyć zimową krainę w przepięknej scenicznej adaptacji „Królowej Śniegu” oraz śledzić z zapartym tchem ponadczasową historię Kopciuszka w sztuce #kopciuszek.” 

SOBOTA - 3 CZERWCA

  • „Brzechwa 2020” / Duża Scena godz.11:00 - zapraszamy dzieci od 4 roku życia
  • „Projekt Tuwim” / Scena Mniejsza godz.11:00 - zapraszamy dzieci od 3 roku życia
  • „Królowa Śniegu” / Scena Amfiteatr godz.12:00 - zapraszamy dzieci od 6 roku życia

NIEDZIELA - 4 CZERWCA

  • „#kopciuszek” / Duża Scena godz.11:00 - zapraszamy dzieci od 7 roku życia
  • „Projekt Tuwim” / Scena Mniejsza godz.11:00 - zapraszamy dzieci od 3 roku życia
  • „Królowa Śniegu” / Scena Amfiteatr godz.12:30 - zapraszamy dzieci od 6 roku życia

Po każdym przedstawieniu animacje w cenie biletu! Dodatkowo na wszystkich małych gości w weekend będą czekały słodkie niespodzianki, ufundowane przez Partnera Teatru Capitol - Krajową Grupę Spożywczą, właściciela marki Polski Cukier. Bilety i szczegóły: www.teatrcapitol.pl/dzien-dziecka

  • „Brzechwa 2020” (reż.Olaf Lubaszenko) - powszechnie znana i uwielbiana przez pokolenia klasyka polskiej literatury dziecięcej autorstwa Jana Brzechwy, została osadzona przez reżysera w kontekście współczesnej szkoły i obecnych czasów. To pełen humoru, nieco zwariowany spektakl o przyjaźni, zwierzętach, zdrowiu, higienie i przywarach ludzkiego charakteru.
  • „Królowa Śniegu” (reż.Tomasz Gawron) - groźna, a jednocześnie pociągająca Kraina Lodu, zła i piękna królowa, rozbite kawałki zaczarowanego zwierciadła i ekscytujące przygody Gerdy poszukującej Kaja, składają się w fantastyczne obrazy o odwiecznej walce dobra ze złem. Muzycznie rozśpiewana inscenizacja w nowoczesnej scenografii sprawi, że będzie to podróż niezapomniana dla Widzów w każdym wieku. Pełna przygód historia niesie ponadczasowe wartości, podkreśla jak ważne w życiu są przyjaźń i miłość.
  • „Projekt Tuwim” (reż.Olaf Lubaszenko) - pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Juliana Tuwima. Przenieście się razem z nami do „The Capitol School of Warsaw” i weźcie udział w najweselszej oraz najbardziej roztańczonej i rozśpiewanej plenerowej lekcji języka polskiego na jakiej kiedykolwiek byliście! Dzięki wesołej atmosferze i wspólnej zabawie czas w naszej capitalnej szkole minie Wam niezwykle szybko, a wspomnienia pozostaną z Wami na bardzo długo :) Jakie kwiaty możemy podziwiać w ogrodzie botanicznym?
  • „#kopciuszek” (reż.Tomasz Gawron) - współczesna interpretacja klasycznej baśni Braci Grimm pt.”Kopciuszek.” Główna bohaterka, nie pasuje do współczesnego świata. Nie liczą się dla niej lajki, propsy czy popularność. Przyrodnie siostry dokuczają jej z tego powodu przezywając Kopciuszkiem. Cwane i żądne sławy dziewczyny wykorzystują jej naiwność i nagrywają ośmieszające ją filmiki. Hejterskie nagrania trafiają do sieci i ranią uczucia dziewczynki. Wyobcowanie Kopciuszka postanawia wykorzystać także zła macocha, która pod pretekstem dobrego wychowania  zleca jej wszystkie, nawet najcięższe prace domowe…Osamotniona i pozbawiona wsparcia dziewczynka, ucieka w świat fantazji i magii. Czy odnajdzie swojego księcia,  kto sprawi, że jej życie stanie się bardziej kolorowe? Czy siostry i macocha poniosą zasłużoną karę? O tym wszystkim dowiecie się z rozśpiewanej, pełnej humoru i zwrotów akcji bajki, na którą zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczęta.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą najnowszą repertuarową propozycją: „Spektakl z nianią” przy wybranych niedzielnych spektaklach dla dorosłych.

Jesteś rodzicem i chcesz się wybrać na spektakl, ale nie masz z kim zostawić swojej pociechy? Teatr Capitol ma dla Ciebie idealne rozwiązanie. Zajmie się Twoim dzieckiem, podczas gdy Ty możesz wygodnie i bez stresu obejrzeć spektakl. Rodzicom Teatr oferuje spotkanie z kulturą i chwilę wytchnienia, a milusińskim twórczo spędzony czas z wykwalifikowanymi animatorkami. Szczegóły: www.teatrcapitol.pl/spektakl-z-niania