Przygotuj samochód na wiosnę z PZU

2022-03-21 0:05
Przygotuj samochód na wiosnę z PZU
Autor: Shutterstock

Kierowcy zaczynają przygotowania do sezonu wiosennego. To dobry moment, by zmienić opony z zimowych na letnie, a przy okazji sprawdzić stan techniczny auta. Warto pomyśleć także o dobrej polisie, która chroni przed różnymi zdarzeniami na drodze. Największy polski ubezpieczyciel przygotował wyjątkową ofertę dla kierowców. Pełną ochronę auta – PZU AC + OC + NNW + assistance w wariancie Super – można mieć już od 75 zł miesięcznie w abonamencie.

Wiosną pogoda często płata nam figle, dlatego powinniśmy zachować szczególną ostrożność na drodze. Miejscami mogą pojawić się oblodzenia lub kałuże, a mocne światło słoneczne utrudnia prowadzenie auta. Oprócz tego do ruchu włączą się rowerzyści i motocykliści, na których też musimy zwracać uwagę. Z nieprzewidzianymi zdarzeniami znacznie łatwiej sobie poradzić mając wsparcie rzetelnego ubezpieczyciela. A takim jest właśnie PZU, który przygotował kompleksową ofertę dla kierowców.

Ubezpieczenia komunikacyjne warto mieć

W okresie wielkanocnym z pewnością wielu kierowców zdecyduje się na podróż autem do rodzinnej miejscowości, nad morze lub w góry. Niezależenie od długości trasy czy liczby koni mechanicznych pod maską zawsze mogą zdarzyć się nieprzewidziane i trudne sytuacje, dlatego jeśli:

 • nie zdążysz zahamować przed światłami i uszkodzisz samochód stojący przed tobą – masz wsparcie z PZU Auto OC, które w razie potrzeby pokryje koszty wyrządzonej szkody;
 • zobaczysz, że ktoś porysował na parkingu lakier twojego samochodu – masz wsparcie z PZU Auto AC, które wypłaci odszkodowanie za naprawę samochodu uszkodzonego przez wandali, ale także przez inny pojazd, obiekt lub np. przez grad;
 • po krótkim postoju w twoim samochodzie rozładował się akumulator lub spod maski unosi się dym, a ty stoisz na ruchliwej drodze – masz wsparcie PZU Pomoc w Drodze, w ramach którego auto zostanie odholowane do warsztatu, gdzie zajmą się nim specjaliści. Możesz też liczyć na samochód zastępczy lub zmiennika kierowcy i wiele innych przydatnych usług;
 • jeśli jadąc z całą rodziną na upragnione wakacje samochodem, zdarzy Ci się poważny wypadek – masz PZU Auto NNW, dzięki któremu uzyskasz zwrot kosztów leczenia, w tym rehabilitacji – dotyczy to zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Jest też finansowe wsparcie dla osób, które straciły bliskich w wypadku.

A gdyby tak mieć wszystko w jednym pakiecie?

PZU sprawdzi stan auta

Jesteś właścicielem ubezpieczonego samochodu, który uczestniczył w wypadku. PZU wykonał usługę, a po tym wszystkim Ty decydujesz się na zakup innego auta z rynku wtórnego. W tej sytuacji możesz skorzystać z weryfikacji takiego samochodu – w ramach PZU Pomoc w Drodze w wariancie SUPER. Eksperci skontrolują stan techniczny pojazdu, który zamierzasz kupić. Z usługi mogą skorzystać także te osoby, które uszkodzone auto sprzedały czy oddały do kasacji.

Sprawdzony samochód to mniejsze ryzyko na drodze. Warto to zrobić, zwłaszcza że większość aut poruszających się po polskich drogach ma średnio 11 lat. Do tego dochodzą wady często ukrywane przez sprzedawców. Część kierowców nie jest w stanie ich wykryć i tę właśnie lukę wypełnia PZU ze swoją nową ofertą.

Dla ciężarówek i autobusów – SUPER TRUCK

Po polskich drogach porusza się ponad 3,5 mln samochodów ciężarowych należących do ok. 36 tys. firm przewozowych. W przypadku awarii dużego i ciężkiego pojazdu (autobusu, samochodu ciężarowego, naczepy, przyczepy) może dojść do zatoru ulicznego. Pojawia się także ryzyko przestoju i ogromnych start finansowych dla przewoźników. Z tego powodu PZU kieruje swoją ofertę PZU Pomoc w Drodze w wariancie Super Truck właśnie do tej grupy klientów. Ubezpieczyciel w razie potrzeby zorganizuje naprawę unieruchomionej ciężarówki czy autobusu na miejscu albo odholuje pojazd do warsztatu, sprzątnie miejsce wypadku, zapewni dozór ładunku, przeładunek towaru, zorganizuje nocleg dla kierowcy, podróż zmiennika dla niego. Assistance to także wsparcie w takich sytuacjach, jak np. rozładowanie akumulatora, brak paliwa, awaria ogumienia czy zablokowanie ciężarówki na stromym zboczu, na wąskim rondzie lub w ślepej uliczce. Nowością jest usługa holowanie sprawnej przyczepy lub naczepy do najbliższego warsztatu lub na parking, jeśli ubezpieczony pojazd ma awarię, zostanie skradziony lub uszkodzony w wyniku kolizji. Do końca czerwca ubezpieczenie PZU w wariancie Super Truck jest w promocyjnej cenie.

PZU Pomoc w Drodze w wariancie SUPER – jedna płatność, większa ochrona

PZU od lat troszczy się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich klientów, dlatego przygotował coś specjalnego – AC, OC, NNW oraz kompleksową pomoc assistance w ubezpieczeniu Pomoc w Drodze w wariancie Super, za które zapłacimy już od 75 zł miesięcznie w abonamencie. Ale to nie wszystko! Największy polski ubezpieczyciel wprowadził także nową usługę fachowego sprawdzenia używanego auta przed jego zakupem. To unikatowe na rynku ubezpieczeniowym rozwiązanie pozwoli nam wybrać auto bezpieczne, sprawdzone pod kątem technicznym i dostosowane do naszych potrzeb.

Czego dowiesz się z raportu?

Niezależnie od tego, w jakim miejscu w Polsce zamierzasz kupić używane auto, eksperci z PZU dotrą do sprzedawcy, zweryfikują aż 200 punktów kontrolnych w samochodzie, odbędą jazdę testową i przygotują dla ciebie szczegółowy raport.

Z raportu dowiesz się m.in.

 • czy numer VIN auta zgadza się z dokumentami,
 • w jakim stanie jest komora silnika, ze wskazaniem śladów ewentualnych wycieków,
 • o grubości warstwy lakieru przy uwzględnieniu przeprowadzonych napraw blacharsko-lakierniczych i ogólnym stanie karoserii,
 • o stanie opon i obręczy kół,
 • o stanie szyb i ich ewentualnych uszkodzeniach,
 • o pracy silnika, działaniu układu wydechowego, występujących drganiach oraz działaniu czujników kontrolnych,
 • o stanie wnętrza pojazdu,
 • jaka jest realna wartość pojazdu,
 • jakie są koszty ewentualnych napraw.

Oprócz rzetelnego raportu otrzymamy także dokumentację zdjęciową pojazdu i ewentualnych uszkodzeń. Dzięki takiej wiedzy nikt nas nie naciągnie na zbyt wysokie koszty w warsztacie samochodowym.

Partnerem materiału jest PZU