Rozkład na sezon 2019/2020 to nowe połączenia i więcej pociągów PKP Intercity

i

Autor: Materiały Prasowe

Rozkład na sezon 2019/2020 to nowe połączenia i więcej pociągów PKP Intercity

2019-12-17 0:00

Od niedzieli 15 grudnia obowiązuje rozkład jazdy pociągów PKP Intercity na sezon 2019/2020. Nowe połączenia, większa liczba pociągów na najpopularniejszych trasach, dodatkowe postoje – to część nowości, na które mogą liczyć pasażerowie.

Na torach codziennie kursuje ok. 400 pociągów PKP Intercity. Ponadto możemy liczyć na lepsze skomunikowanie Warszawy z takimi miastami jak Kraków, Poznań, Lublin czy Łódź. Wprowadzone zostały nowe połączenia, m.in. z Łodzi na Lotnisko Chopina oraz dodatkowe postoje.

Nowe połączenia, więcej pociągów

Od połowy grudnia przewoźnik uruchomił pociąg EIC Paderewski, który kursuje między stolicą a Poznaniem. Najczęściej uczęszczana trasa Warszawa – Kraków dysponuje 26 parami pociągów (wcześniej było ich 24). W porównaniu do ubiegłego roku, gdzie na trasie Warszawa –Łódź kursowały 23 pary pociągów, teraz łącznie jest to 28 par. O 2 pary więcej pojawiło się na trasie łączącej stolicę i Trójmiasto (również 28 par składów) oraz stolicę z Wrocławiem (14 par, wliczając połączenia sezonowe). Dużo łatwiejsze będą podróże do i z Lublina. Na tory wraca 7 par pociągów z Warszawy trasą podstawową przez Pilawę i Dęblin. Pasażerowie z województwa lubelskiego korzystając z połączenia IC Bolko, mogą jechać do Szczecina przez Kielce, Wrocław i Zieloną Górę. Bezpośrednia komunikacja jest możliwa między Śląskiem i Podkarpaciem, gdzie kursuje aż 8 par pociągów. Uruchomione zostały składy TLK Nogat na trasie Warszawa –Elbląg oraz EIC Banach relacji Przemyśl –Kraków –Warszawa –Gdynia.

Lepiej skomunikowane miasta

Pasażerowie z Żagania i Żar znów mogą koleją dotrzeć do stolicy dzięki pociągowi TLK Konopnicka, który kursuje z Zielonej Góry. Mieszkańcy Zgorzelca do Warszawy będą mogli wybrać się pociągiem IC Nałkowska. Zmiana tras części pociągów łączących Wrocław i Szczecin spowodowała przejazd kolei przez Legnicę i Lublin. Również mieszkańcy Krotoszyna i Milicza skorzystają z usług PKP Intercity. W wyniku modernizacji linii kolejowej 281 w tych miastach zatrzyma się pociąg IC Dąbrowska rel. Lublin – Warszawa – Wrocław. W lipcu 2020 r. z usług przewoźnika skorzystają także Pisz i Szczytno.

Pociągi na lotnisko

W trosce o wygodę pasażerów PKP Intercity od 15 grudnia uruchomiło 6 par pociągów skorelowanych z rozkładem lotów Polskich Linii Lotniczych LOT, z Łodzi Fabrycznej na Lotnisko Chopina, dokąd pasażerów zawiozą nowoczesne składy zespolone PesaDART. Dzięki takiemu rozwiązaniu PKP Intercity zafundowało swoim klientom łatwy dojazd na warszawskie lotnisko z Łodzi, Koluszek, Skierniewic i Żyrardowa, a także z Warszawy Służewiec i Rakowiec.

Połączenia międzynarodowe

Według nowego rozkładu PKP Intercity z 1 do 3 par dziennie wzrosła liczba pociągów na trasie Warszawa – Brześć. IC Batory z Pragi i Budapesztu dojedzie do Moskwy, natomiast pociąg IC Mickiewicz dociera do Mińska. TLK Rozewie dzięki wydłużeniu relacji składu będzie kursował przez cały rok do Żyliny (Słowacja) z Trójmiasta, Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia i Katowic. Na południu zostały uruchomione kolejne dwa nowe połączenia: między Katowicami i Wiedniem za sprawą IC Porta Moravica w relacji Przemyśl – Kraków – Katowice – Rybnik – Ostrawa – Wiedeń – Graz, oraz TLK Galicja, który kursuje na dłuższej trasie: Przemyśl – Kraków – Katowice –Racibórz – Ostrawa. W sezonie trzy składy: TLK Wydmy, TLK Wolin i TLK Pirat zabiorą podróżnych z Helu, Łeby, Kołobrzegu i Świnoujścia do Czech. Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl.

A W SZCZYCIE…

W okresie wakacyjnym w weekendy przewoźnik uruchomi nowy pociąg TLK Jamno relacji Słupsk – Wrocław, który zastąpi TLK Łebsko relacji Łeba – Jelenia Góra. W szczytowych dniach na Pomorze Środkowe będzie można dojechać TLK Słupia relacji Łódź – Warszawa – Kołobrzeg oraz TLK Bryza łączącym Kołobrzeg z Olsztynem. Kolejny nowy pociąg – TLK Roztocze umożliwia podróż z Chełma do Katowic, zatrzymując się w Rzeszowie i Krakowie, a w weekendy oraz w okresie wakacyjnym prowadzi wagony do Zamościa i z powrotem.

 

Materiał powstał we współpracy z PKP Intercity

 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki