Schetyna dostał wylewu!

2010-08-14 20:45

Stres, zmęczenie czy może coś znacznie poważniejszego? Natłok nowych obowiązków mocno odbił się na zdrowiu marszałka Grzegorza Schetyny (47 l.). Były wicepremier dostał wylewu w prawym oku. Zwrócił na to uwagę nawet prof. Jerzy Szaflik (66 l.), krajowy konsultant w dziedzinie okulistyki. Panie marszałku, czas zadbać o zdrowie!

Po objęciu funkcji marszałka (przez kilka dni pełnił też obowiązki prezydenta) Grzegorz Schetyna zasuwa na pełnym obrotach. Jeździ po kraju, układa sprawy wewnątrzpartyjne, w ekspresowym tempie musiał też zwołać posiedzenie Sejmu i ściągnąć z wakacji posłów w sprawie ustawy dla powodzian. Harówka od razu odbiła się na jego zdrowiu. - Wyraźnie widać, że pan marszałek ma wylew podspojówkowy - zdiagnozował profesor Szaflik, kiedy zobaczył marszałka w jednym z programów telewizyjnych. Prawe oko polityka jest opuchnięte, a w jego kąciku widać jasnoczerwoną plamę krwi. - Co prawda nie ma co panikować, ale doradzałbym panu marszałkowi zrobienie podstawowych badań. Niech sprawdzi ciśnienie, poziom cukru - zaleca prof. Szaflik. Jego zdaniem przyczyną wylewu mógł być długotrwały stres, przemęczenie bądź też intensywna praca przy komputerze. Ale wylew podspojówkowy może być też oznaką o wiele groźniejszych dolegliwości.

Tak czy inaczej, marszałek Schetyna powinien przystopować i wziąć się za swoje zdrowie. Do następnego posiedzenia zostało kilka tygodni. To najlepszy moment, by o siebie zadbać!

prof. Jerzy Szaflik (66 l.), wybitny polski okulista: To może być coś poważnego

- Podspojówkowy wylew do oka może być spowodowany stresem lub zmęczeniem. Może jednak sygnalizować coś poważnego. Np. cukrzycę lub nadciśnienie. Dlatego pan marszałek powinien zrobić choćby podstawowe badania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE