Kołobrzeg: 12 złotych za WC nad Bałtykiem. Zobacz, jak tłumaczą się właściciele!

2018-08-14 13:12 PMar
Brakuje papieru w szkolnych toaletach
Autor: MAREK KUDELSKI Brakuje papieru w szkolnych toaletach

W Kołobrzegu przy plaży liczą sobie 12 złotych za skorzystanie z WC. Oczywiście często stosowaną zasadą jest, że jeśli chcesz skorzystać tylko z toalety w restauracji, bez konsumpcji to musisz zapłacić. Zwykle chodzi o złotówkę lub dwie. Kawiarnia znajdująca się na kołobrzeskim molo postanowiła jednak cenę znacząco za sikanie u siebie podnieść. Trzeba tam za ten przywilej zapłacić aż 12 złotych! To zresztą nie jedyna nietypowa zasada, jaką wprowadzili właściciele lokalu.

Cena za siku lub kupę w Kołobrzegu to kwintesencja drożyzny nad Bałtykiem. Właściciele lokali gastronomicznych przekonują zwykle, że tego typu opłata podyktowana jest potrzebami utrzymania czystości i kosztem zużytej wody. Można to zrozumieć i kontrowersje wzbudzały do tej pory raczej sytuacje, w których za skorzystanie z WC musieli płacić również klienci danego lokalu (np. zamek automatyczny, który otwierał się tylko po wrzuceniu monety). Krok dalej postanowili pójść jednak właściciele kawiarni w Kołobrzegu, którzy potencjalnych gości swojej toalety odstraszają absurdalnie wysoką kwotą za wejście.

Cóż... 12 zł to dość sporo, nawet biorąc pod uwagę, że jak podkreślono na kartce, w toalecie są trzy kabiny... w końcu ile z nich można zając jednocześnie ;) 

Kawiarnia w Kołobrzegu
Autor: dziennikarz se Opłata za skorzystanie z kawiarni w Kołobrzegu

To niejedna dziwna zasada owej kawiarni. Okazuje się, że skorzystania z darmowej toalety nie jest możliwe dla klientów, którzy w lokalu zamówili jedynie skromnego lodzika. Jednoznacznie mówi o tym kartka wywieszona na drzwiach do lokalu:

Kawiarnia w Kołobrzegu
Autor: dziennikarz se Zasady kawiarni w Kołobrzegu

Wysłaliśmy zapytanie do tej kawiarni, aby dowiedzieć się, czemu zdecydowano się tam na tak, dość nietypową, cenę za skorzystanie z toalety oraz co w takim razie uprawnia do bezpłatnego z niej skorzystania (skoro zakup lodów niekoniecznie). Od właściciela TRio Molo Cafe otrzymaliśmy następującą odpowiedź:- Pierwsza sprawa: cena wc jest częściowo zależna od wydajności pomp, które zostały zamontowane na Głowicy Mola. Molo jest obiektem specyficzny. Ja jako właściciel muszę dbać o jak najlepszą obsługę naszych gości, zgodnie z przepisami sanepidu i warunków dopuszczenia kawiarni do działania musimy zapewnić odpowiednią ilość toalet do miejsc w kawiarni. Dlatego cena została podniesiona na okres letni - tłumaczy nam pan Ryszard Pilecki.

A co z lodami? Dlaczego lody nie gwarantują możliwości skorzystania z toalety? Na to pytanie również uzyskaliśmy odpowiedź:

- Druga sprawa to lody i pamiątki. Są to inne podmioty gospodarcze, a więc nie widzę powodu, dla którego miałbym udostępnić toalety za darmo dla ludzi nierobiących zakupu w naszej kawiarni - wyjaśnia właściciel lokalu

Książki, gry, muzyka i wiele więcej z rabatem na stronie Empik rabaty.

Najnowsze